11.09.2015 13:16

Jak Nirvanę zagrał bramkarz Arsenalu Londyn?

Utwory zespołu Nirvana były już grane i śpiewane m.in. przez takich wykonawców jak Tori Amos, Patti Smith czy Paul Anka. Tym razem z grunge'owym repertuarem postanowił zmierzyć się piłkarz Petr Cech. Jak mu poszło?

Jak Nirvanę zagrał bramkarz Arsenalu Londyn?
foto: kadr z wideo

Czy piłka nożna i grunge mają ze sobą coś wspólnego? Mogłoby się wydawać, że to dwa różne światy. A jednak Petr Cech, bramkarz Arsenalu Londyn, podjął się tego trudnego zadania i postanowił je połączyć. Piłkarz pokazał, że w jego duszy jest miejsce nie tylko dla sportu, ale również dla dobrej muzyki.

Sprawdźcie, jak w jego wykonaniu brzmi kawałek „In Bloom”, nagrany przez Nirvanę w 1991 roku. Utwór promował płytę „Nevermind”.

Fani piłki nożnej pewnie będą rozczarowani, że bramkarz nie próbował wcielić się w Kurta Cobaina i podczas grania nie zaśpiewał. Z kolei wielbiciele Nirvany mogą chyba odetchnąć z ulgą...

To jednak nie pierwsze spotkanie Petra Cecha z muzyką. Na jego kanale na YouTubie można znaleźć covery „Magnificent” U2, „Learn To Fly” i „Best Of you” Foo Fighters oraz „Clocks” Coldplay. 

W sportowym kalendarzu na 2015 rok pozował też do zdjęć z pałkami, a na swoim Facebooku zamieścił selfie na tle perkusji z komentarzem „moja sekretna broń”. 

Nie można nie zauważyć, że w 2015 roku Nirvana przeżywa prawdziwy renesans! Do sieci wyciekło 14 nieznanych utworów zespołu, a w kinach ukazały się aż dwa filmy poświęcone Kurtowi Cobainowi - „Montage of Heck” i „Soaked in Bleach”.

Koneserów dźwięków Nirvany ucieszą też „Smells Like Teen Spirit”, w wersji „na szpadlu” i cover „Molly's Lips”, który Dave Grohl z Foo Fighters zagrał na koncercie w Edynburgu.

Jak Waszym zdaniem Petr Cech poradził sobie z Nirvaną? Lepiej niż z piłką?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele Nirvana