29.09.2016 11:38

Jak Slayer uczci rocznicę „Reign in Blood”?

Z okazji 30-lecia ukazania się słynnego dzieła zespołu, kapela postanowiła wydać kolekcjonerski rarytas, który jednak nie jest na każdą kieszeń i prezentuje się niezbyt okazale.

Jak Slayer uczci rocznicę „Reign in Blood”?
foto: Larry Marano / REX / Shutterstock / East News; materiały prasowe; Caryca Pejnta

Chyba nie ma fana metalu, który nie znałby tej płyty. Trzeci krążek Slayera z 1986 roku ma już status legendarnego albumu, którego trzeba posłuchać przed śmiercią. Wydawnictwo jest w zestawieniu m.in. najważniejszych płyt Maxa Cavalery czy Serja Tankiana i jest to krążek, który siłą rzeczy miał wpływ na ich twórczość. Płyta zajęła 94. pozycję na liście Billboard 200 i każdy szanujący się metal ma ten krążek w swojej domowej dyskografii.

7 października 2016 roku przypada 30. rocznica ukazania się albumu „Reign in Blood”. Z tej okazji Slayer postanowił wydać coś dla swoich fanów, aby w jakiś sposób uczcić te okrągłe urodziny. Problem polega jednak na tym, że kolekcjonerska propozycja zespołu jest droga jak cholera i wcale nie powala na łopatki...

Slayer zaprezentował tabliczkę ograniczoną do 50 sztuk. W ramce znajdzie się okładka winyla, setlista podpisana przez Kerry'ego Kinga oraz Toma Arayę, certyfikat oraz kopia biletu na koncert z 3 listopada 1986 roku. Takie „coś” kosztuje... 500 dolarów.

Równie dobrze można samemu kupić najtańszą ramkę, wydrukować w punkcie ksero dla studentów grafikę przedstawiającą okładkę płyty oraz setlistę i czatować na muzyków pod hotelem, żeby zdobyć autograf. Wyjdzie zdecydowanie taniej.

Zobaczcie, jak prezentuje się ta tabliczka:

foto: store.slayer.net

Jak widać graficy za bardzo się nie namęczyli biorąc listę utworów ze strony setlist.fm. Tabliczkę można już zamawiać w przedsprzedaży i będzie ona wysłana w październiku 2016. Ciekawe, czy znajdzie się 50 śmiałków, którzy kupią ten produkt. Na rarytas zapewne skuszą się psychofani, którzy mają za dużo kasy w portfelu, bo reszta chyba woli wydać te pieniądze na bilet na koncert - wyjdzie taniej i pożytek jest większy.

Tymczasem Slayer promuje swoje ostatnie studyjne dzieło, czyli album  „Repentless” z 2015 roku. Z płyty pochodzą utwory „Repentless”, „You Against You” oraz „Pride In Prejudice”. Za klipy stworzone do singli odpowiedzialny był BJ McDonnell.

Skusicie się na kolekcjonerką tabliczkę od Slayera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slayer