05.12.2016 22:21

Jak brzmi AC/DC na basie nastrojonym A,C,D,C?

Czy ten facet zwariował? Czy hardrock może zabrzmieć dobrze na samym basie i to nastrojonym w taki specyficzny sposób? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Jak brzmi AC/DC na basie nastrojonym A,C,D,C?
foto: kadr z wideo

AC/DC to machina, która prze do przodu pomimo wszelkich przeciwności losu. Nawet problemy zdrowotne Briana Johnsona nie pokrzyżowały koncertowych planów zespołu. Angus Young wydaje się być tak jak muzyka AC/DC - nieśmiertelny, bo pomimo pokaźnego wieku nadal skacze na scenie jak szaleniec.

W tej opowieści o legendzie rocka pojawia się YouTuber Davie504, który podjął się ciekawego wyzwania z muzyką AC/DC w roli głównej. Ktoś z obserwatorów basisty rzucił wyzwanie, żeby zagrał on repertuar AC/DC na basie nastrojonym A,C,D,C.

Czy w takiej odsłonie można rozpoznać znane hity australijskiej kapeli?

Oczywiście wprawione ucho od razu pozna znane riffy AC/DC. Twórczość kapeli brzmi nieco inaczej, ale jest to ciekawa alternatywa dla słuchaczy spragnionych muzycznych eksperymentów.

Ten Youtuber może pochwalić się również innymi wyczynami na tym instrumencie. Muzyk grał na basie z jedną struną, jak również bez strun. Ostatnio artysta sprawdził nawet, jak brzmi bas z gitarowymi strunami. 

Jak oceniacie utwory AC/DC zagrane na basie nastrojonym A,C,D,C?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele AcDc