11.12.2015 11:08

Jak brzmi Adele w wersji grunge’owej?

Takie połączenie to nawet dla nas niemały szok. Posłuchajcie, jak brzmi mashup kawałków Nirvany, Alice In Chains, Stone Temple Pilots oraz Adele!

Jak brzmi Adele w wersji grunge’owej?
foto: kadr z wideo; East News; MediaPunch / REX Shutterstock / East News; kadr z wideo

A co by było, gdyby Adele była grunge’ówą? Coś nam mówi, że za chwilę się dowiecie, bo przecież obok takiej alei sław przewijającej się w jednym kawałku nie można przejść obojętnie...

Okazuje się, że spotkanie Adele, Cobaina, Staleya i Weilanda owocowałoby stworzeniem numeru przepełnionego smutkiem tak głębokim, że cały deszcz spływający na Seattle to byłoby za mało...

Mashupy z reguły łączą najczęściej dwa kawałki, które teoretycznie do siebie nie pasują. Tutaj jednak możemy dostrzec, a raczej dosłuchać zbioru utworów, które łapią za serca i wyciskają je do granic możliwości tworząc krwawą grunge’ową kałużę.

„Smells Like Teen Spirit” Nirvany + „Would?” Alice In Chains + „Sex Type Thing” Stone Temple Pilots + „Hello” Adele = „Smells Like Adele”.

Czy to do siebie pasuje?

Czyżbyście zaczęli być fanami nietypowych kompilacji muzycznych? A może ten mashup w ogóle Wam się nie podobał, ale chcielibyście dać szansę innym mieszankom? Spróbujcie z Linkin Park i Bring Me The Horizon, Iron Maiden i Judas Priest, Avenged Sevenfold i Katy Perry oraz Iron Maiden i 2Cellos.

Co myślicie o grunge’owej wersji kawałka Adele?

Magda Słomka
Tagi: Nirvana Stone Temple Pilots Alice In Chains