23.05.2017 14:57

Jak brzmi „Black Hole Sun” od Soundgarden w 8-bitowej wersji?

Jeden z najsłynniejszych utworów zespołu Chrisa Cornella doczekał się wersji rodem z komputerów Amigi. Sprawdźcie.

Jak brzmi „Black Hole Sun” od Soundgarden w 8-bitowej wersji?
foto: kadr z wideo

W wieku 52 lat odszedł od nas wokalista Soundgarden. Informacja tym smutniejsza, bo artysta sam odebrał sobie życie. Oczywiście muzyczny świat zareagował na tę stratę w mediach społecznościowych, a część zespołów postanowiła oddać hołd Cornellowi na scenie. Jednym z częściej powracających utworów w tych przypadkach był „Black Hole Sun”.

Również i kanał na YouTubie 8 Bit Universe postanowił stworzyć cover słynnego numeru z płyty „Superunknown”. Hołd co najmniej nieszablonowy, ale przecież i on się liczy, będąc kolejną cegiełką budującą legendę muzyka. Poza tym fani starych komputerów sprzed kilku dekad odnajdą w tym poruszający klimat.

Nie zapominajmy także o tym, że rok 1994, kiedy „Superunknown” trafiło na sklepowe półki, to również okres, w którym w świecie elektronicznej rozrywki rządził Doom II: Hell on Earth, Heretic czy Pizza Tycoon. Tytuły, w które jak bądź się zagrywało, to nie mogły się one przecież pochwalić taką grafiką i dźwiękiem, jak we współczesnych komputerowych i konsolowych przebojach.

Posłuchajcie „Black Hole Sun” w 8-bitowej wersji:

8-bitowe gitarowe granie nie jest nowym pomysłem. Kiedyś już Wam pokazywaliśmy, jak brzmią przerobione na takie dźwięki kawałki Metalliki, Toola i Linkin Park czy też hair metal.

Jak Ci się podoba utwór Soundgarden w 8-bitowej wersji?

Robert Skowronski
Tagi: #Duperele #Soundgarden