25.05.2015 10:11

Jak brzmi „Everlong” Foo Fighters na instrumentach strunowych?

Miracles of Modern Science to kapela, która sprawiła, że jeden z największych hitów zespołu Dave’a Grohla zabrzmiał poważniej... Posłuchajcie!

Jak brzmi „Everlong” Foo Fighters na instrumentach strunowych?
foto: kadr z wideo

O Foo Fighters znowu zrobiło się wyjątkowo głośno (bo w zasadzie, to po prostu głośno jest cały czas) dzięki występowi w ostatnim odcinku programu „Late Show with David Letterman”. W kontekście tego ważnego wydarzenia, Miracles of Modern Science zdecydował się na odważny ruch przerabiając utwór „Everlong”...

Kawałek pochodzi z drugiej studyjnej płyty Foo Fighters – „The Colour and the Shape” wydanej w 1997 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przebojów kapeli. Posłuchajcie, jak ten numer brzmi zagrany na mandolinie, skrzypcach, kontrabasie i wiolonczeli (oraz perkusji)! A wszystko to w zwykłym salonie...

Piłka jako podnóżek? Babciny fotel zamiast stołka perkusyjnego? Nóżka kontrabasowa w bucie? Takie wariactwa tylko z Miracles of Modern Science.

Zespół powstał w 2005 roku na Uniwersytecie Princeton. Muzycy obrali sobie za cel przerabianie najpopularniejszych popowych piosenek na pieśni, które brzmią wyjątkowo wzniośle. Tym razem wzięli się za rocka.

Wyszło im? :)

Magdalena Słomka
Tagi: Duperele Foo Fighters