01.12.2016 10:37

Jak brzmi Gorillaz w wykonaniu memów?

Tradycyjne zwierzęce covery to już za mało dla końców internetu. Tym razem szczekającym psom musiały pomóc inne memy.

Jak brzmi Gorillaz w wykonaniu memów?
foto: kadr z wideo

Biorąc pod uwagę, ile utworów wzięły już na warsztat rozszczekane czworonogi, miauczące w rozpaczy koty, śmiejące się kozy, wyjące lisy i inne zwierzaki, można było podejrzewać, że do takiej chwili prędzej czy później musi dojść. Szczególnie że już nawet twórczość Gorillaz była wyszczekiwana, łączona z kawałkiem The Cure czy przerabiana na metal przez metalowego królika.

Tym razem nasze ulubione futrzaki musiał wspomóc m.in. gość zahaczający głową o framugę, ubabrane dziecko, a nawet... sam Donald Trump. Pierwsze „skrzypce" gra jednak zdecydowanie karp nadający całości bujający rytm charakterystyczną linią basu. Przy okazji to dobra okazja, by sprawdzić naszą własną znajomość tzw. hitów internetu.

„Feel Good Inc." w wykonaniu memów obejrzycie poniżej:

Wszyscy zdają się zawsze przerabiać przebój z „Demon Days", ale memów starczy przecież na znacznie więcej. YouTuber Chris Kogos doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc zmontował też wideo do wcześniejszego hitu Damona Albarna i spółki, „Clint Eastwood". Tym razem główne role grają w nim śmiejący się czarnoskóry mężczyzna i... dwóch Spider-Manów w dość niezręcznej sytuacji. Sprawdźcie sami:

Gdyby te przeróbki powstawały w Polsce, z pewnością nie zabrakłoby pośród nich również święcącego od kilku miesięcy triumfy w memicznych remiksach Zbigniewa Stonogi:

Przegapiliście klasyczne animal covery? Polecamy czym prędzej zapoznać się z „Duality” Slipknota czy „I-E-A-I-A-I-O” oraz „Chop Suey!” System of a Down. Mieliśmy też wyjące psy i koty w „Where Is My Mind” Pixies i „Seven Nation Army” The White Stripes, a także „Given Up” i „Numb” Linkin Park.

Który memiczny cover bardziej Wam się podoba?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Gorillaz