25.01.2016 15:32

Jak brzmi Led Zeppelin na nisko nastrojonej gitarze?

Grać każdy może.... Posłuchajcie kolejnego coveru brytyjskiej grupy w wersji djentowej.

Jak brzmi Led Zeppelin na nisko nastrojonej gitarze?
foto: kadr z wideo

Repertuar tej kapeli doczekał się już tylu różnych wersji, że nie sposób tego zliczyć. Co zatem należy zrobić, by zaciekawić słuchacza swoją interpretacją legendarnych utworów? Już pewien fan udowodnił, że „Stairway To Heaven” można zagrać na 3-strunowej gitarze, zaś dziecięcy zespół Louisville Leopard Percussionists wykonał hity Led Zeppelin na... ksylofonach, a ich wersją zachwycił się sam Page.

A co, gdyby zagrać znane przeboje zespołu na naprawdę nisko nastrojonym instrumencie? Takiego wyzwania podjął się YouTuber Steve Terreberry. Jest zimny, styczniowy dzień, opuszczony las i facet bez kurtki z gitarą. Najwidoczniej tak go rozgrzewa djent, że nie przeszkadza mu mróz i śnieg pod nogami.

W 8-minutowym nagraniu YouTuber wziął na warsztat takie utwory, jak chociażby „Black Dog”, „Rock and Roll”, „Misty Mountain Hop”, „Nobody's Fault But Mine”, „Good Times Bad Times”, „Stairway to Heaven” czy „Kashmir”. Fan Led Zeppelin powinien rozpoznać swoje ulubione hity, choć brzmią one tak nisko, że momentami słuchacz się zastanawia, czy to jeszcze djent, czy już fałsz. Genialny riff w utworze „Dazed and Confused” brzmi bardzo złowieszczo, zaś „Whole Lotta Love” po prostu przytłacza swoją ciężkością.

Z resztą przekonajcie się sami, jak repertuar Led Zeppelin prezentuje się w wersji djentowej:

Nie jest to pierwszy taki przypadek, gdy znany YouTuber zaprezentował numery w takiej interpretacji, bowiem również Jared Dines wykonał 10 klasycznych riffów w wersji djent. Jeśli zaś chodzi o Steve'a Terreberry'ego to ma on na swoim koncie nagranie, gdzie zagrał 10 znanych riffów od tyłu.

Co tymczasem słychać w obozie Led Zeppelin? Choć fani bardzo tego chcieliby, do reaktywacji zespołu raczej nie dojdzie, choć sam Jason Bonham liczy, że kiedyś to nastąpi. Natomiast Jimmy Page był przez dłuższy czas zajęty reedycjami płyt Led Zeppelin, co spowodowało, że jego solowa kariera zeszła na drugi plan. Jednak na 2016 rok muzyk zaplanował wydanie albumu oraz trasę koncertową. Szczegóły jak na razie nie są znane, ale trzymamy kciuki, by plany doszły w końcu do skutku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin