12.10.2016 15:53

Jak brzmi Metallica w deathmetalowej wersji?

Przedstawialiśmy ostatnio, jak prezentowałyby się nowe single Metalliki z dawnym brzmieniem kapeli. Tym razem, dla odmiany, mamy dla Was cover utworu „Trapped Under Ice” w deathmetalowym wykonaniu.

Jak brzmi Metallica w deathmetalowej wersji?
foto: Tasso Marcelo / AFP / EAST NEWS + Hrabia Painta

„Ride the Lightning” to dla wielu miłośników Metalliki ich najlepszy album. To świadectwo przejściowego etapu w historii zespołu, który łączy w sobie młodzieńczą wściekłość debiutanckiego „Kill 'Em All” z dojrzałością i techniczną oraz brzmieniową wirtuozerią późniejszych albumów, zaczynających się od „Master of Puppets”. Na drugim albumie Metalliki usłyszymy nie tylko thrashmetalowe szaleństwo tytułowego kawałka, ale również wzruszające ballady - „Fade to Black” czy instrumentalny „Call of Ktulu”, wieńczący płytę.

Covery Metalliki to nic nowego, jednak najczęściej są one jedynie dążeniem do wiernego odtworzenia tych samych dźwięków, które zostały zarejestrowane przez Larsa Ulricha i kolegów kilka dekad temu. Takie próby bardzo rzadko kończą się sukcesem, bo brzmienie kapeli z tamtych lat niełatwo podrobić, a jeszcze trudniej jest zawrzeć te same emocje w odgrywanej po latach muzyce.

Czym innym jest jednak próba dalszego zradykalizowania brzmienia „Ride the Lightning”. Wyzwanie to podjął zespół Nightkin, który postanowił nagrać najcięższą wersję „Trapped Under Ice” w historii, w którym usłyszymy walcowane z ogromną siłą blast-beaty i gitarowe solówki o nad-świetlnych prędkościach oraz niski wokal przypominający znudzonego, ryczącego żubra.

Nightkin to dziecko Davida Locka, basisty The Black Dahlia Murder w latach 2002 - 2005. Projekt powstał we współpracy z między innymi Mikem „Gunface” McKenziem, pełniącym w formacji funkcję wokalisty oraz perkusisty Zacha Gibsona, który w 2005 roku także występował u boku The Black Dahlia Murder. Kapela została założona w 2012 roku i od tego czasu dorobiła się już dwóch albumów, debiutanckiego „Nox Æterna” oraz „Oath of Elucidation”.

7 października panowie opublikowali natomiast EP o tytule „Stampede”, która zawiera jeden nowy utwór i trzy przeróbki szanowanych hitów. Jednym z nich jest właśnie „Trapped Under Ice”, natomiast pozostałe to „Silent Scream” z czwartej płyty Slayer oraz „Welcome Home” Kinga Diamonda z koncepcyjnego albumu „Them”. Całość znajdziecie poniżej:

Jak Wam się podoba tak ciężkie i brutalne wykonanie pierwszego kawałka ze strony B „Ride the Lightning”?

Maciej Daszuta
Tagi: Metallica Duperele