15.03.2016 10:55

Jak brzmi Rage Against the Machine na jednostrunowej łopacie?

Zabijając w imię... łopaty? Posłuchajcie klasyka Zacka de la Rochy w naprawdę niecodziennym wydaniu.

Jak brzmi Rage Against the Machine na jednostrunowej łopacie?
foto: kadr z wideo

Obok wszystkich wynalazków na jednej strunie, djentu i analnego metalu z kosmosu, shovel rock wyrasta na kolejną interesująca modę. Na razie lansuje ją przede wszystkim rockowy YouTuber Rob Scallon, wynalazca iście metalowej szufli. To właśnie on udowodnił nam, że ten - zdawałoby się - ogrodniczy przyrząd może znaleźć zupełnie inne zastosowanie w świecie muzyki.

Jak pokazuje jego najnowsze wideo, da się go nawet zamienić miejscami z klasyczną gitarą - choć życzymy szczęścia przy kopaniu rowów naszym ulubionym instrumentem. Zdecydowanie lepiej sprawdza się sama łopata wykorzystana tym razem do wykonania klasycznego utworu z debiutu Rage Against the Machine, „Killing in the Name”. Ciekawe co by na to powiedzieli oryginalni kompozytorzy...

Jednym z charakterystycznych fragmentów kawałka jest oczywiście specyficzna solówka Toma Morello - nie mogło jej zabraknąć i w tym wykonaniu, choć Rob Scallon odwzorował ją na swojej jednostrunowej łopacie w jeszcze dziwniejszy sposób... Ale ten wyjątkowy slide już musicie zobaczyć sami:

Ze swojej strony ostrzegamy tylko, byście nie próbowali tego w domu - szczególnie kopania gitarą. Jeśli macie jakieś zbędne instrumenty, zawsze możecie wspomóc nimi początkujących muzyków... lub wysłać do redakcji serwisu Antyradio.pl. Nie odbierajcie w ten sposób łopatom ich tradycyjnego przeznaczenia, do którego zostały stworzone.

Gdyby to było dla Was wciąż za mało wrażeń, polecamy basową solówkę na jednej strunie, solówkę na basie bez strun (sic!) i djent na naprawdę grubej, pojedynczej strunie. Mamy też gitarę z betonu, jeśli szukacie czegoś autentycznie ciężkiego.

Zabilibyście za taką łopatę?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Rage Against the Machine Rob Scallon