12.07.2018 14:31

Jak brzmi „Raining Blood” Slayera bez muzyki?

Partia wokalna Toma Arayi ze słynnego utworu Slayera, jeśli pozbawić ją muzycznego tła, brzmi naprawdę niesamowicie.

Jak brzmi „Raining Blood” Slayera bez muzyki?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Wiadomo, że nie ma prawdziwego metalu bez ciężkich gitar, dudniącego basu i perkusji wybijającej rytm w tempie karabinu maszynowego. Ale nie zapominajmy, że jeśli chodzi o budowanie klimatu metalowych utworów, to bardzo duże znaczenie ma także wokal.

Thrashmetalową potęgę Slayera, jaką słychać na klasycznych albumach tej grupy tworzyły więc nie tylko riffy i solówki Kerry’ego Kinga i Jeffa Hannemana oraz szaleńczy łomot Dave’a Lombardo, ale także złowieszczy śpiew Toma Arayi.

Wokalna interpretacja Toma robi jeszcze większe wrażenie, jeśli posłuchać jej a cappella, bez żadnych instrumentów w tle. Posłuchajcie, jak brzmi sztandarowy utwór Slayera, z którego pozostała tylko linia wokalu.

Oto dowód na to, że Slayer nawet bez instrumentów brzmiałby naprawdę przerażająco.

Słynne teledyski bez muzyki

Przerobienie znanego utworu tak, by został z niego tylko wokal to popularny muzyczny żart internautów. Sprawdźcie, jak brzmi bez muzyki słynny „Under Pressure” Queen i Davida Bowiego. Niektórzy pomysłowi internauci wyłączają z popularnych nagrań ścieżkę danego instrumentu, przez co efekt jest bardzo zaskakujący. Zdawaliście sobie sprawę, jak bardzo istotny w heavy metalu jest bas? Bez niego legendarne kawałki wypadłyby dość blado.

Slayer – koncert w Polsce

27 listopada 2018 w Atlas Arenie w Łodzi przechodzący na emeryturę Slayer zagra swój ostatni koncert w Polsce. Tego wieczoru wystąpią też Lamb Of God, Obituary i Anthrax.

Maciej Koprowicz
Tagi: Slayer Duperele