21.03.2018 14:48

Jak brzmi „Reise, Reise” Rammsteina w gotyckiej wersji?

Czy słynny utwór w kobiecej wersji zabrzmi równie ciężko i mrocznie? Przekonajcie się na własne uszy!

Jak brzmi „Reise, Reise” Rammsteina w gotyckiej wersji?
foto: kadr z wideo

Każdy zespół mógłby pozazdrościć tej grupie tak oddanych fanów - niektórzy nawet specjalnie zaczynają się uczyć niemieckiego, by móc zrozumieć, o czym śpiewają ich ulubieńcy. Trzeba przyznać, że Rammstein mocno się przyczynił do popularyzacji języka niemieckiego. Chociaż patrząc na tematy poruszane w utworach, nie wszyscy mogą być zadowoleni, że melomani wsłuchują się w teksty dotyczące seksu, przemocy i innych mrocznych spraw.

Oczywiście fani również decydują się na wszelkie przeróbki znanych i lubianych hitów - a jeśli już jest mowa o grupie Rammstein, to mamy tutaj naprawdę ogromne pole do popisu. „Du Hast” w zwierzęcym coverze, „Mutter” w wykonaniu szkolnego chóru, „Du Riechst So Gut” w rosyjskim stylu na bałałajce - do wielkiego wora z coverami można teraz dorzucić kolejną przeróbkę.

Tym razem rudowłosa wokalistka Cecile Monique zaprezentowała gotycką wersję utworu Reise, Reise. Posłuchajcie, jak wypadł ten cover:

Nowy album grupy Rammstein

Fani nadal czekają na następcę albumu „Liebe ist für alle da” z 2009 roku. Richard Kruspe zdradził, że muzycy przygotowali aż 35 nowych utworów, ale zapewne będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na nowy materiał. Chodzą plotki, że nowy krążek miałby się pojawić zimą 2018.

Castle Party 2018

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Na festiwalu zagrają m.in. Shining, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder oraz Made In Poland, jak również Apoptygma Berzerk.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu odnaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Castle Party. Bilety natomiast dostępne są na stronie Castle Party.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Rammstein