12.07.2018 17:04

Jak brzmi Sabaton w swingowej wersji?

„The Last Stand” jeszcze nigdy nie prezentował się tak elegancko. Czy taki cover spodoba się fanom grupy Sabaton?

Sabaton w swingowej wersji
foto: kadr z wideo

Sabaton w babskiej wersji i to jeszcze w swingowym klimacie? Czemu nie, w końcu muzycy lubią eksperymentować i wykonywanie coverów jest bardzo wdzięcznym zajęciem, szczególnie, gdy możesz zmienić aranżację utworu i dodać coś od siebie.

Niejednokrotnie na Antyradio.pl mogliście przeczytać o swingowych wersjach słynnych utworów rockowych, szczególnie w wykonaniu Postmodern Jukebox. Tym razem jednak za twórczość szwedzkiej grupy Sabaton wziął się zespół The Bombshell Belles - trzy wokalistki ubrane w stylu pin-up swoimi piosenkami przenoszą słuchaczy do dawnych czasów, gdy panie ubierały się naprawdę kobieco, a szarmanccy panowie zapraszali damy na retro potańcówy.

Sabaton w swingowej wersji

Trio z The Bombshell Belles tym razem wybrało utwór Sabatonu „The Last Stand” o bitwie Gwardii Szwajcarskiej w Rzymie w 1527 roku. Posłuchajcie jak ten numer prezentuje się w wykonaniu pań, które mają słabość do retor brzmień.

Rockowe utwory w retro stylu

Jeśli chcielibyście posłuchać więcej tego typu przeróbek, to polecamy Wam również swingowe covery Nine Inch Nails, Gorillaz, Metallica, Radiohead, Aerosmith czy Oasis. Tak eleganckich wersji znanych hitów jeszcze nie słyszeliście!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Sabaton