08.08.2017 13:42

Jak brzmi Tool zagrany na narzędziach?

Pewien youtuber potraktował dosłownie nazwę zespołu Maynarda Jamesa Keenana. Jak sprawdzą się młotki, śrubokręty i kombinerki zamiast gitar i perkusji?

Jak brzmi Tool zagrany na narzędziach?
foto: kadr z wideo

Wszystko może być instrumentem muzycznym, jeśli tylko jesteś wystarczająco odważny – z tego założenia wychodzi youtuber Davie504. Jest bardzo zdolnym basistą, a jego specjalnością jest gra na gitarze… wszystkim. Potrafi zagrać chociażby majonezem i chipsami. Jego wyobraźnia nie ma granic – stałym elementem jego filmów jest gra na basie przedmiotami, które kojarzą się z nazwą danego zespołu.

I tak, jeśli chce wykonać utwór Guns N’ Roses, szarpie struny… pistoletem i różą. Grał też już kawałki Red Hot Chili Peppers, posługując się czerwonymi papryczkami. Teraz przyszedł czas na Toola. Według Maynarda Jamesa Keenana nazwa zespołu oznacza dużego penisa, ale na szczęście Davie504 postanowił być bardziej dosłowny.

Basista wykonał medley kilku utworów Toola, „Schism”, „Sober”, „Forty Six & 2” i „The Pot”, korzystając z zawartości skrzynki z narzędziami. Aby odtworzyć brzmienie amerykańskich progmetalowców, w ruch poszły m.in. młotek, śrubokręt, kombinerki, miarka i wkrętak. To się nazywa prawdziwy metal! Sprawdźcie, jak brzmi Tool zagrany na narzędziach:

Jeśli zachwyciły Was talent i kreatywność Davie504, sprawdźcie też inne jego dokonania. Jak brzmi solówka na basie bez strun? Czy da się zagrać kawałek na 3 basach bez użycia progów? Czy można wykonać basową solówkę na jednej strunie? Dave zna odpowiedź na te pytania – opanował wszak 30 sposobów gry na gitarze basowej.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Tool