22.10.2015 14:17

Jak brzmi „We Will Rock You” zagrany na parasolu?

Nie potrzeba profesjonalnego sprzętu za wielkie pieniądze, żeby stworzyć cover dobrego hitu. Zobaczcie, jak w prosty sposób można wykorzystać do tego parasolkę! 

Jak brzmi „We Will Rock You” zagrany na parasolu?
foto: Ilpo Musto / Rex Features/East News

Stadionowy kawałek, bez którego nie może się obyć żadna większa sportowa impreza. Mowa oczywiście o utworze „We Will Rock You” nagranym przez Queen. W przeszłości swoje wersje tego numeru prezentowali m.in. U2, Nirvana, Korn i John Perry z Aerosmith.

Ale w internecie można też znaleźć nieco mniej klasyczne przeróbki, jak chociażby cover stworzony na framudze. Mieliśmy też okazję sprawdzić, jak brzmi singiel w wydaniu pijanej osoby spadającej ze schodów. 

Po raz kolejny chcemy Was przekonać, że naprawdę nie musicie mieć w domu gitary, pianina, perkusji ani ukulele, żeby tworzyć muzyczne dzieła sztuki. Wystarczy zwyczajny sprzęt codziennego użytku, jak parasolka i słuch muzyczny w minimalnym stopniu. Te dwie rzeczy w pełni wystarczą, aby skomponować wyjątkowo udaną wersję znanego przeboju.

A jeśli ktoś wciąż ma wątpliwości co do faktu, że Queen to ponadczasowy zespół, ten najnowszy cover powinien je rozwiać. 

Wielki przebój Queen napisany przez Briana Maya powstał w 1977 roku i znalazł się na szóstym studyjnym albumie grupy „News of the World”. Utworem tym grupa bardzo często rozpoczynała swoje koncerty w latach 70. i 80. 

A jaki utwór Wy potraficie zagrać na parasolce?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele Queen