22.12.2015 10:18

Jak brzmi death metal zagrany na banjo?

Jeśli cover, to tylko nietuzinkowy. Posłuchajcie, jak prezentują się ostre brzmienia w farmerskiej wersji!

Jak brzmi death metal zagrany na banjo?
foto: kadr z wideo

Wsi spokojna, wsi wesoła… koguty pieją, krowy muczą, czas wolno płynie, ścinasz kosą trawę, słońce smuga twoją śniadą twarz. Ale prosty lud również potrzebuje rozrywki i to takiej z powerem.

YouTuber Rob Scallon postanowił sprawdzić, jak zabrzmiałby numer Job For A Cowboy w swojskiej wersji. Cover jest nietypowy, bo ile można słuchać muzycznych kalek. Amerykański zespół chyba nie spodziewał się, że ktoś dosłownie potraktuje ich nazwę, chwyci za banjo i słomkowy kapelusz. No cóż, farmerzy w końcu też lubią poprzebierać palcami po gryfie i powydzierać się do mikrofonu… zresztą okazuje się, że kapela ma swoich wiernych fanów, którzy wrzeszczą pod sceną.

Rob Scallon i przyjaciele wzięli na warsztat kawałek „Entombment of a Machine”, który pochodzi z EP-ki „Doom” z 2005 roku. Kowbojom wiele do szczęścia nie potrzeba – banjo, kontrabas i jeden werbel. Panowie w ogrodniczkach wypruwają flaki i dają czadu, aż się miło patrzy… i słucha. Farmerzy trzepią głowami i robią prawdziwą rebelię na scenie.

Przekonajcie się sami, jak brzmi utwór Job For A Cowboy na banjo:

A może tak rock w wiejskim wykonaniu? Posłuchajcie, również jak brzmi „The Show Must Go On” wykonany przez mołdawskich rolników. Do gustu powinien Wam przypaść zespół Steve 'N' Seagulls, który nagrał płytę z wiejskim metalem.

Jeżeli zaś chodzi o poczynania Roba Scallona, facet ma czym się pochwalić. Muzyk zaprezentował jak można grać metal w bardzo nieodpowiednich miejscach, jak również wykonał Metallikę od tyłu. To jeszcze nic, bo YouTuber zagrał metal na jednym progu oraz na 14. progu. Rob zaprezentował również utwór Pantery na ukulele, „Lot Trzmiela” na otwartych strunach czy sposób w jaki komunikują się gitarzyści. Scallonowi nie brakuje ciekawych pomysłów.

Jak Wam się podoba utwór Job For A Cowboy zagrany na banjo?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Rob Scallon