02.02.2017 12:54

Jak brzmi gitarokarabin maszynowy w akcji?

Ta solówka na gitarze basowej ma więcej wspólnego z serią z kałacha niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka...

Jak brzmi gitarokarabin maszynowy w akcji?
foto: kadr z wideo

Wszyscy lubimy karabiny maszynowe. O ile nie doświadczyliśmy na własnej skórze horroru wojny, kojarzą nam się z ulubionymi grami komputerowymi czy filmami wojennymi. Są głośne, brutalne i niezawodne w zabijaniu dużych ilości przeciwników w szybkim tempie. Ale można je też wykorzystać w inny sposób...

Gitara, szczególnie basowa, raczej nie jest pierwszym skojarzeniem, które nam przychodzi na myśl, gdy myślimy o popularnych „kaemach”. Prędzej skojarzylibyśmy je z Johnem Rambo niż muzykiem którejś z naszych ulubionych kapel. Lukę w tym łączeniu skojarzeń jak zwykle postanowił wypełnić jeden z YouTuberów.

A konkretnie Davie504, czyli nasz niekoronowany wirtuoz basu. Z pewnością kojarzycie już jego pełne inwencji twórczej i oryginalnych pomysłów dokonania. Tym razem przeszedł samego siebie, wykonując solówkę na basie... w kształcie karabinu maszynowego właśnie. Jak sam przyznaje, po znalezieniu takiego modelu nie mógł się powstrzymać.

Niestety, nie poradził nam w żaden sposób, gdzie sami moglibyśmy znaleźć tak fantazyjnie ukształtowany instrument. Możemy więc tylko patrzeć z zazdrością i słuchać jego basowych popisów, które wydobywa z tej gitary z równą łatwością, co lufa wypluwająca serie nabojów.

Nagranie Daviego obejrzycie poniżej:

Jeśli to jednak Wasz pierwszy raz z YouTube'ową działalnością Daviego504, sprawdźcie też koniecznie solówkę na basie z jedną struną i na basie bez strun, jak również 30 sposobów gry na tym instrumencie. Mamy też dla Was wykonanie z udziałem wspomnianego chipsa oraz pojedynek z Robem Scallonem.

Jak Wam się podoba gitarokarabin maszynowy?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele