20.01.2017 13:38

Jak brzmi gra na gitarze długopisem?

Macie w pobliżu gitarę i zbędny długopis? Podpatrzcie sposób tego YouTubera i spróbujcie zagrać sami!

Jak brzmi gra na gitarze długopisem?
foto: kadr z wideo

Technik gry na gitarze jest wiele - wie o tym każdy fan rocka. To wręcz niepisany wymóg wobec instrumentalistów, których cenimy, by ukształtowali własny, charakterystyczny styl, po którym będziemy w stanie rozpoznać ich kompozycje. Samych kształtów kostek do gitary jest wiele, a można też wykorzystywać bardziej nietypowe przedmioty...

Długopisy także mają wiele zastosowań. Oczywiście tym podstawowym, do którego wykorzystujemy je na co dzień, jest po prostu pisanie. Jeśli jednak ktoś pracuje w biurze, z pewnością zna np. sposób na zabicie biurowej nudy w postaci rzucania nimi w sufit. Ten YouTuber ma jednak inną propozycję.

Osobiście podejrzewaliśmy, że tego typu wideo zrodziło się w wyobraźni Daviego504, muzyka, który dał nam m.in. lekcje gry na basie bez strun czy chipsem Doritos. Ale nie, tym razem wodze fantazji popuścił jego YouTube'owy kolega po fachu, niejaki Samurai Guitarist.

Zasadniczo nie ma się tu nad czym rozwodzić. Muzyk wziął do ręki długopis, gitarę... i tyle. Przedmiot posłużył mu też jednak do stukania i skrobania, a nawet przytrzymywania progów. Instrumentalnych zastosowań ma więc znacznie więcej. Może wpadniecie na jeszcze jakieś wykorzystania długopisu?

Przekonajcie się wpierw na własne oczy i uszy, jak wygląda taka zabawa:

Gotowi na więcej? Posłuchajcie jak brzmi gitara z betonu, ewentualnie z pudełka na cygara. Mamy też metal zagrany na jednym progu albo w ogóle bez progów. No i zawsze też jest nieśmiertelna gitara z łopaty.

Jak Wam się podoba gra długopisem?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele