15.03.2016 11:31

Jak brzmi metal zagrany na domowych przedmiotach?

Myśleliście, że mikrofalówka służy do podgrzewania jedzenia, kieliszki do picia alkoholu, a doniczkowa roślina stanowi element wystroju wnętrz? Nic z tych rzeczy!

Jak brzmi metal zagrany na domowych przedmiotach?
foto: kadr z wideo

Wracasz do domu i wieje nudą. Wprawdzie powinieneś zająć się sprzątaniem i przygotowaniem czegoś do jedzenia, ale zamiast domowych obowiązków wolisz spędzić kilka chwil sam na sam ze swoją ulubioną towarzyszką - gitarą.

Nie ma to jak podenerwować sąsiadów za ścianą głośnym graniem na instrumencie. Przy okazji można wykorzystać przedmioty codziennego użytku do tego, by stworzyć ciekawy akompaniament pod gitarę. Jeśli więc macie pod ręką puste naczynia, ostrzałkę do noży czy trawiaste rośliny to możecie je zastosować w zupełnie innym celu niż zwykle.

Duet YouTuberów Joey i Brandon stworzyli nagranie udowadniając, że w domu znajdzie się sporo przedmiotów, które skutecznie zastąpią sekcję rytmiczną. Faceci rytmicznie ostrzą nóż, szeleszczą doniczkową rośliną, zamykają i otwierają drzwiczki od mikrofalówki, stukają łyżką w kieliszek czy wertują książki.

Zobaczcie, jak brzmi metal zagrany w domowych warunkach:

Brakuje tylko wyjącego metalowego kota i gitary zbudowanej z łopaty. Takie przedmioty jak piekarnik czy wiertarka świetnie się sprawdzają w muzykowaniu, co potwierdziła pewna rodzinka wykonując utwór z „Pulp Fiction”.

Prawdziwy metalowiec może grać na wszystkim i w najbardziej nieodpowiednim do tego miejscu. Jak się jednak okazuje z powyższego nagrania, dom jest wręcz skarbnicą jeśli chodzi o muzyczne inspiracje. Ciekawe, czy panowie również gotują jak na metalowca przystało biorąc przykład z wokalistki Linzey Rae, która drąc się przy ostrym akompaniamencie radzi, jak najlepiej przygotować metalowe spaghetti czy zapiekankę.

Oczywiście skonstruowanie instrumentu z przedmiotów, które w ogóle nijak się mają do muzyki to nic nowego. Niejednokrotnie opisywaliśmy zwariowane historie, gdy konstruktorzy tworzyli gitary z deskorolki, śmieci czy z pudełka po cygarach. Są to oczywiście nieliczne przykłady muzycznego recyklingu, który przeżywa prawdziwy rozkwit.

Jak oceniacie nagranie z metalem zagranym za pomocą domowych przedmiotów?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele