13.05.2016 12:15

Jak brzmi motyw z „Kapitana Ameryki” w metalowej wersji?

A gdyby soundtrack do filmu o jednym z najbardziej znanych superbohaterów miał nieco więcej gitarowych brzmień? Posłuchajcie mocniejszej wersji głównej kompozycji w interpretacji pewnego youtubera.

Jak brzmi motyw z „Kapitana Ameryki” w metalowej wersji?
foto: kadr z wideo

Kapitan Ameryka, od 2011 roku odgrywany przez Chrisa Evansa, znany jest z uczciwości, praworządności, lojalności i nie da się także ukryć, że czasami również patosu. Jednak poza tymi cechami niestety nie wiemy za wiele o preferencjach muzycznych tego jednego z najsłynniejszych superbohaterów, chociaż, podobno, już w nowych czasach lubił wracać do starych amerykańskich utworów z lat 30.

A gdyby tak hipotetycznie założyć, że odhibernowany Kapitan zostałby wielkim fanem rocka i metalu? To całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli przypomnicie sobie listę rzeczy do sprawdzenia, stworzoną przez Steve'a Rogersa w produkcji „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, na której znalazła się m.in. Nirvana. 

Jeśli rzeczywiście tak by było, to w tej sytuacji główny motyw z filmu również powinien brzmieć nieco mocniej... Youtuber i gitarzysta Eric Calderone, który wcześniej stworzył m.in. cover „Life On Mars?” Davida Bowiego w metalowej wersji i razem z Jaredem Dinesem nagrał utwory Guns N' Roses w ciężkim wydaniu, z okazji premiery filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” postanowił przygotować nieco podrasowaną muzyczną czołówkę serii filmów o Kapitanie. 

Dla porównania posłuchajcie również oryginalnej muzyki skomponowanej w 2011 roku przez Alana Silvestri.

Uważacie, że „Kapitan Ameryka” w nieco cięższej wersji jest lepszy, niż oryginał?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele Kapitan Ameryka