30.08.2016 12:29

Jak brzmi podniebny metal?

Czy leci z nami metal? Takiego screamingu się jeszcze nie słyszeliście!

Jak brzmi podniebny metal?
foto: kadr z wideo

Darcie japy w metalowych utworach wielu osobom kojarzy się jakby rzeźnik kogoś chciał na żywo poćwiartować. Sąsiedzi zatykają uszy i walną szczotką w sufit żebyś ściszył tych wyjców. Ty jednak masz ich gdzieś i podkręcasz głośność, bo w końcu takiej muzyki nie można słuchać cicho w kącie swojego małego pokoiku.

Screaming czy growl nie są wcale takimi łatwymi technikami, bo szybko można nadwerężyć struny głosowe. Jared Dines postanowił nagrać małe instrukcje dla tych, którzy chcę się nieco powydzierać do mikrofonu.

Inny YouTuber, bo Rob Scallon wpadł na błyskotliwy pomysł. Otóż zmusił Jory'ego Carona, żeby skoczył z samolotu ze spadochronem. Facet wydzierał się wniebogłosy i tak powstał metalowy numer, do którego Scallon stworzył gitarowy podkład.

Sprawdźcie, jak brzmi to doświadczenie:

Oczywiście wokal został podłożony przez Austin Dickey, natomiast utwór wykorzystany w nagraniu to fragment autorskiego numeru YouTubera zatytułowanego „Rogue”. Jak widać Rob Scallon ma głowę pełną pomysłów.

Zresztą YouTuber ma na swoim koncie metalowy cover Jana Sebastiana Bacha. Co więcej gitarzysta zaprezentował ostre brzmienia w niewłaściwych miejscach czy pokazał nietuzinkowe sposoby komunikacji gitarzystów. Scallon zagrał też metal na jednym progu oraz na 14. progu. 

Scallon w ostatnim czasie zagrał też utwór Cannibal Corpse oraz Slayera na ukulele. Aż strach pomyśleć co jeszcze wymyśli.

Jak oceniacie screaming w przestworzach?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Rob Scallon