28.09.2017 15:32

Jak brzmi rockowy repertuar w wykonaniu kobiecego kwartetu smyczkowego?

Takie przeróbki prezentują się naprawdę wykwintnie, zresztą przekonajcie się sami przesłuchując covery AC/DC, Aerosmith czy Radiohead.

Jak brzmi rockowy repertuar w wykonaniu kobiecego kwartetu smyczkowego?
foto: kadr z wideo

Oczywiście, że muzykę rockową można wykonać dosłownie na wszystkim - Nirvana zagrana na łopacie to już ekstremalny przykład. Rockmani lubią czasem poromansować nieco z muzyką klasyczną - historia zna takie przypadki, gdy decydowano się na współpracę z klasycznymi muzykami, a efekty były naprawdę piorunujące.

Jest sporo artystów, którzy nie chcą grać tylko suity, walce czy uwertury. Równie dobrze czują się w rockowym repertuarze. W końcu kawałki m.in. AC/DC można wykonywać również na skrzypcach - bo czemu nie!

Kobiecy kwartet smyczkowy Thalia Strings ma bardzo ciekawy repertuar, bowiem wybiera znane rockowe hity dając im drugie życie. Zresztą przekonajcie się sami, jak panie wykonały „Dream On”, „Thunderstruck” czy „Creep”:

W kontekście kwartetu warto również wspomnieć o wiolonczelistach z 2Cellos, którzy również lubią brać na warsztat rockowy czy metalowy repertuar. Wykonali oni m.in. „The Show Must Go On” grupy Queen, jak również połączyli utwór Led Zeppelin z Beethovenem.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele