02.02.2016 15:55

Jak brzmi utwór Niemena zaśpiewany przez Hindusa?

Pewien mieszkaniec Indii właśnie podbija YouTube swoim wykonaniem „Snu o Warszawie” Czesława Niemena.

Jak brzmi utwór Niemena zaśpiewany przez Hindusa?
foto: kadr z wideo

Według wielu Polaków sztandarowy utwór muzyka ze Starych Wasiliszek to coverowe samobójstwo, z którym nawet nie ma co próbować się mierzyć. Zabieranie się za dorobek Niemena wymaga nie lada odwagi, lecz przede wszystkim wyjątkowych zdolności wokalnych.

Mimo to „Sen o Warszawie” doczekał się licznych interpretacji innych artystów, m.in. Wilków, Katarzyny Nosowskiej czy Adama Darskiego w towarzystwie pozostałej obsady filmu „AmbaSSada” Juliusza Machulskiego. Teraz do tego zacnego grona dołączył niejaki MrBose820.

Pod takim pseudonimem pewien Hindus zamieścił na YouTubie swoje wykonanie szlagieru Czesława Niemena. O wykonawcy wiemy niewiele więcej poza tym, co przekazał nam w krótkim opisie swojego nagrania:

"

Nie mówię po polsku. Wybaczcie mi, jeśli zrobiłem jakieś błędy. Dedykuję ten utwór pewnej bardzo wyjątkowej osobie zwącej się Olga Semeniuk. "

Jak na kogoś, kto nie mówi na co dzień w języku Mickiewicza, to wykonanie naprawdę robi wrażenie. Hindus co prawda nie ustrzegł się kilku przejęzyczeń, są to jednak zaledwie drobne pomyłki. Tym ciężej nam uwierzyć, że przygotowanie tego utworu zajęło mu zaledwie jeden dzień!

Cover zobaczycie poniżej:

„Sen o Warszawie” w oryginalnym wykonaniu Czesława Niemena miał swoją premierę w 1966 roku i do dziś jest jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych utworów obok kawałków „Dziwny jest ten świat” i „Wspomnienie”. Tytuł dzielą z nim zarówno składanki największych przebojów muzyka, jak i zrealizowany w 2014 roku film dokumentalny w reżyserii Krzysztofa Magowskiego.

Jeśli Hindus śpiewający Niemena to dla Was za mało wrażeń, sprawdźcie dzieci z Etiopii biorące na warsztat grunge'owe szlagiery Nirvany i Pearl Jam. Albo od razu z grubej rury: „Bo we mnie jest seks” w wykonaniu Immortala.

Jak Wam się podoba „Sen o Warszawie” w takim wykonaniu?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele