30.05.2016 10:24

Jak brzmi utwór zagrany na 3 basach bez użycia progów?

Czegoś takiego prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście. 3 gitary basowe, 0 progów. Sprawdźcie, co z tym zrobił Davie504.

Jak brzmi utwór zagrany na 3 basach bez użycia progów?
foto: kadr z wideo

Włoski YouTuber udowodnił nam już kilkukrotnie, że żadne wyzwanie mu niestraszne. Mieliśmy już solówki na jednej strunie basu, w ogóle bez strun albo... nawet bez basu. W użyciu był też chips, a muzyk nie bał się też pojedynku z gitarową łopatą. Czy coś mu zostało jeszcze do osiągnięcia? Sekcja komentarzy ponownie udowodniła, że jest studnią bez dna, jeśli chodzi o szalone pomysły...

Tym razem Davie504 postanowił połączyć dwa życzenia swoich widzów. Jeden z nich zaproponował mu, by spróbował zagrać bez użycia progów - ale to już przecież też było. YouTuber połączył więc to wyzwanie z sugestią, by użyć 3 gitar basowych naraz. Tak doszło do powstania utworu o wdzięcznej nazwie „No Fret Bass Song”, która mówi o nim wszystko.

Pierwsze dźwięki plumkania w okolicach naciągów może jeszcze nie robią takiego wrażenia, ale potem Davie504 urozmaicił aranżację i basy brzmią prawie jak klawisze. Trzeba przyznać, że w połączeniu z dograną sekcją rytmiczną wyszedł z tego całkiem zgrabny kawałek, którego można z przyjemnością posłuchać. YouTuber zdradził kulisy swojej najnowszej produkcji:

"

Każda struna została inaczej nastrojona, abym mógł odpowiednio odgrywać akordy - w bardzo podobny sposób jak na harfie. Dodałem też delaye - uwielbiam ten efekt! "

„No Fret Bass Song” posłuchacie poniżej:

Chętni na więcej? Poznajcie genezę jednostrunowej łopaty i sprawdźcie jak zabrzmiało na niej wykonanie „Killing in the Name” Rage Against the Machine. Na jednej (naprawdę grubej) strunie można też grać djent, co udowodnił Jared Dines. W tak niskim wydaniu zaprezentował nam również 10 klasycznych riffów.

Jak Wam się podoba „No Fret Bass Song”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele