01.02.2017 13:35

Jak brzmiałby Lil' Wayne jako gitarzysta Nirvany, Metalliki i Iron Maiden?

Zaraz... CO?! Brzmi absurdalnie, ale dokładnie tak: zobaczcie jak raper sprawdziłby się w roli wioślarza cenionych kapel rockowych i metalowych.

Jak brzmiałby Lil' Wayne jako gitarzysta Nirvany, Metalliki i Iron Maiden?
foto: kadr z wideo

Lil' Wayne raczej nie jest pierwszym muzykiem, który przychodzi nam na myśl, gdy myślimy o gitarzystach. Kirk Hammett, Kurt Cobain, Joe Perry - jasna sprawa. ALE LIL' WAYNE? Czy on nie powinien się trzymać freestyle'owych nawijek i spożywania... rozmaitych substancji nie do końca uznawanych za legalne?

YouTuber Steve Terreberry postanowił jednak spróbować tego karkołomnego zadania i przekonać się, jak raper z Nowego Orleanu brzmiałby w bardziej odpowiedzialnej funkcji. Tak się składa, że na jego wideo wciela się we wszystkich instrumentalistów, o których wspomnieliśmy.

A do tego dorzuca jeszcze takie kapele jak Red Hot Chili Peppers, Avenged Sevenfold, Led Zeppelin, Deep Purple... a nawet Pink Floyd. Lil' Wayne nie zna żadnych świętości. Jego kakofoniczne brzdąkanie dotknęło klasycznych kompozycji wszystkich tych formacji. Bez litości dla oryginałów, bez znieczulenia dla biednych słuchaczy...

...ale czemu akurat Lil' Wayne? YouTuber tłumaczy co prawda na początku swojego nagrania, że jest wielkim miłośnikiem braku talentu gitarowego rapera, ale myśleliśmy dotąd, że są jakieś granice. Chyba już lepiej zostać przy wspólnych dokonaniach Peji i Sweet Noise.

W każdym razie, posłuchajcie:

Dotrwajcie do końca - przynajmniej dowiecie się, do jakich kontuzji może doprowadzić nadużywanie techniki Lil' Wayne'a. Dobrze, że to wszystko tylko żarty i nie czeka nas kolejny skandal pokroju Kanye Westa wykonującego „Bohemian Rhapsody”...

Chcielibyście grać jak Lil' Wayne?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele