14.07.2016 09:17

Jak brzmiałby Megadeth z Larsem Ulrichem?

Wyobrażacie sobie takie połączenie? Zobaczcie jak wiecznie pozywający perkusista mógłby grać w kapeli rudego gitarzysty.

Jak brzmiałby Megadeth z Larsem Ulrichem?
foto: Mairo Cinquetti / East News + insight media / Reporter / East News + Bóg Pejnta

Jakie relacje łączą Dave'a Mustaine'a z muzykami Metalliki, powszechnie wiadomo. Choć topór wojenny został oficjalnie zakopany, zawsze będzie to sytuacja trochę na zasadach spotykania się z byłą dziewczyną: już nie ma o co się bić i walczyć, jednak w głębi serca zostaje jakiś żal. Gdyby jednak jakimś cudem Lars Ulrich dołączył do Megadeth? Po rozstaniu z Chrisem Adlerem byłaby do tego okazja...

Muzycy mogliby się dogadać również z uwagi na jeszcze jedno zajście. Wszakże duński perkusista także mógł zostać wyrzucony z Metalliki. Co prawda ostatecznie do tego nie doszło, dzięki czemu mógł zagrać m.in. na „St. Anger”, lecz gdyby ostatecznie spotkał go taki przykry los, Megadeth mógłby połączyć siły „wyrzutków” z zespołu Jamesa Hetfielda.

Inna sprawa, że Lars Ulrich dowiedział się o tym, jakie niebezpieczeństwo mu groziło dopiero niedawno. Być może jeszcze podejmie męską decyzję i zdecyduje się zmienić barwy przed zbliżającą się ponoć wielkimi krokami premierą następcy „Death Magnetic”? Gdyby miało do tego dojść, już dziś możemy mieć przedsmak brzmienia, które by nas czekało.

Posłuchajcie „Symphony of Larstruction”:

YouTuber Josh Steffen robi na swoim kanale więcej takich eksperymentów (obok całkiem udanych coverów perkusyjnych). Muzyk nieźle odnalazł się w imitowaniu Larsa Ulricha - naśladując również jego charakterystyczną mimikę - możliwe więc, że takich heheszków z duńskim perkusistą będzie więcej. Na razie możemy go jeszcze posłuchać w dość niespodziewanym repertuarze: przeróbce „Hungry Like the Wolf”... Duran Duran.

Jeśli ta wersja „Symphony of Destruction” rozbudziła Wasz apetyt na larsowe eksperymenty brzmieniowe, sprawdźcie również jak brzmiałby „Master of Puppets” utrzymany w stylu „St. Anger”. Mamy też dla Was 10 perkusyjnych wpadek Larsa Ulricha. Uważajcie jednak - zbyt dużo śmiechu z perkusisty może skończyć się pozwem!

Jak sobie wyobrażacie Larsa Ulricha w Megadeth?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Megadeth Lars Ulrich