10.10.2016 10:21

Jak brzmiałyby nowe single Metalliki w stylu „...And Justice for All”?

Zespół zapowiadając swoje 10. studyjne dzieło udostępnił dotychczas dwa utwory. Jak jednak prezentowałyby się te kawałki, gdyby w miksie postanowiono nieco wyciszyć partię basu?

Jak brzmiałyby nowe single Metalliki w stylu „...And Justice for All”?
foto: kadr z wideo

Metallica nie schodzi z ust metalowców. Po 8 latach w końcu usłyszeliśmy nowy materiał zapowiadający długo oczekiwany studyjny krążek. „Hardwired” i „Moth Into Flame” dały przedsmak tego, co nas czeka na albumie zatytułowanym „Hardwired…To Self-Destruct”.

Jedni narzekają, że utwory nie brzmią tak jak trzy pierwsze płyty Metalliki, inni natomiast zacierają już ręce czekając na nowy krążek zespołu. Musimy być cierpliwi, bo premierę wydawnictwa zaplanowano na 18 listopada 2016 roku.

Fani odliczając dni do ukazania się płyty eksperymentują z brzmieniem nowych kawałków Metalliki. Jeden z YouTuberów sprawdził zatem, jak „Hardwired” prezentowałby się w stylu Slayera, Megadeth, Pantery i Anthrax. Co więcej inny muzyk podjął się wyzwania zagrania tego singla nawiązując do brzmienia pierwszych czterech płyt Metalliki.

Teraz nadszedł czas na kolejny eksperyment - jak prezentowałyby się dwa nowe numery zespołu, gdyby nagrano je w czasach „…And Justice for All”? Czy wystarczy tylko zabrać bas, by brzmienie było podobne do tego na 4. płycie zespołu?

„...And Justice for All” był krytykowany przez wielu fanów za to, że partie basu są praktycznie niesłyszalne. Rzeczywiście gitara basowa w powyższych nagraniach gdzieś znikła i utwory są bardziej płaskie. Robert Trujillo zapewniał w wywiadach, że „Hardwired…To Self-Destruct” to powrót do thrash metalu i do brzmienia płyt za czasów Cliffa Burtona, zatem nie musimy się bać o sekcję rytmiczną.

Nowy album to również nowa trasa koncertowa. Czy można liczyć na to, że zespół odwiedzi w 2017 roku Polskę? Chodzą słuchy, że Metallica może wystąpić na otwarciu Stadionu Śląskiego. Czas pokaże, czy rzeczywiście do tego dojdzie.

Jak oceniacie nowe single Metalliki w stylu „…And Justice for All”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele