20.07.2017 11:48

Jak klienci testują gitarę elektryczną w sklepie muzycznym?

YouTuber pokazał stereotypowego gitarzystę, który chce pochwalić się przed obsługą pokazując swoje muzyczne umiejętności.

Jak klienci testują gitarę elektryczną w sklepie muzycznym?
foto: kadr z wideo

Do takiej sytuacji dochodzi bardzo często, a sprzedawcy w salonie muzycznym dosłownie chodzą po ścianach. Do sklepu przychodzi wielki znawca, który chce wypróbować jakąś gitarę i przy okazji pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Gdy tylko dorwie się do jakiejś gitary natychmiastowo stroi ją w Drop D, później znowu bierze się za strojenie. Następnie sprawdza akcję strun i krzywiznę gryfu, chociaż tak naprawdę nie wie do końca na co powinien zwrócić uwagę. Oczywiście w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że trzeba trochę poszpanować i pokazać, kto tutaj wymiata na gitarze. Klient zatem zaczyna wywijać coś na instrumencie, żeby zaimponować innym, nie pogardzi również bluesowymi dźwiękami, czy zagra znany riff.

Sielanka jednak kończy się, gdy ktoś obok zaczyna wywijać na gitarze i zdajesz sobie sprawę, że trzeba już wyjść ze sklepu:

Za powyższe wideo odpowiedzialny jest YouTuber z kanału Music is Win. Muzyk jeszcze wcześniej zaprezentował nagranie, w którym pokazał analogiczną sytuację, ale z gitarą akustyczną. Inny natomiast YouTuber pokazał, które numery należy zagrać, żeby zdenerwować obsługę w sklepie muzycznym. Sprzedawcy naprawdę nie mają łatwego życia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele