08.05.2017 16:11

Jak seniorzy reagują na muzykę Rammsteina?

Heavy metal spotyka porno - takie padają komentarze podczas oglądania teledysków niemieckiej machiny. Czy starsze osoby przekonały się do Rammsteina?

Jak seniorzy reagują na muzykę Rammsteina?
foto: kadr z wideo

Rammstein jaki jest, każdy widzi. Show Niemców raczej nie jest przeznaczone dla małych dzieci, bo muzycy lubią prowokować i w tej sztuce nie mają sobie równych. Nasuwa się pytanie, czy starsze pokolenie jest w stanie zaakceptować ekscentryzm artystów. Postanowiono to sprawdzić.

Na początku zaprezentowano utwór „Du Hast” i większość osób zaczęło rytmicznie kołysać głowami, choć nie obyło się bez komentarzy, że panowie w maskach wyglądają przerażająco. Niektórym osobom naprawdę aż opadła szczęka, gdy patrzyły na spektakularny teledysk do „Sonne”. W końcu jest to Królewna Śnieżka dla dorosłych.

Niektórzy stwierdzili, że jest to heavymetalowa kapela i w sumie przypomina Metallicę. Z każdym kolejnym kawałkiem coraz więcej osób przekonywało się do tych „diabelskich” dźwięków. Szczególnie wizualne aspekty zrobiły na nich piorunujące wrażenie, panie mocno się rumieniły przy teledysku do „Mann gegen Mann”, gdzie widać mnóstwo nagich ciał:

Również pirotechniczne show powoduje, że starsze osoby uśmiechają się i są pod wrażeniem, jak wiele widzów ogląda koncert kapeli. Podsumowując sporo seniorów było pod wielkim wrażeniem i zaciekawiło się tą kapelą. Co więcej uważają, że niemiecki język, jak również kontrowersyjne teledyski świetnie pasują do takiego mocniejszego brzmienia.

Jeżeli stęskniliście się za Rammsteinem, to już niebawem będziecie mogli sięgnąć po „Rammstein: Paris”, czyli najnowszą koncertówkę zespołu, która pojawi się 19 maja 2017. Zobaczcie kulisy powstawania tego materiału.

Koncert Rammsteina został zarejestrowany w Paryżu w marcu 2012 roku w Palais Omnisports de Paris-Bercy (obecnie AccorHotels Arena) w czasie trasy Made In Germany. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli też długo czekać na nowe studyjne wydawnictwo zespołu. Rammstein pracuje nad albumem i chce, żeby krążek był kamieniem milowym w karierze zespołu.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Rammstein #Till Lindemann