23.06.2016 13:34

Jak silny jest lider Disturbed?

David Draiman został poddany testowi na siłę swych mięśni. Zobaczcie jak długo wytrzymał z... pięciokilogramowym młotkiem.

Jak silny jest lider Disturbed?
foto: kadr z wideo

Frontman Disturbed sprawia wrażenie człowieka, którego raczej nie chcielibyśmy spotkać w środku nocy na pustej ulicy. Pomijając oczywiście sytuację, kiedy mielibyśmy przy sobie płytę jego zespołu i mogli poprosić o autograf. Nawet jeśli w stanie zbulwersowania fanką, która nie skupiała się na jego muzyce w trakcie koncertu, nie rzucił się na nią z pięściami, denerwowanie go zdecydowanie nie brzmi jak coś rozsądnego.

Teraz prawdziwa siła Davida Draimana została poddana konkretnej próbie. Nie dostał co prawda żadnego miecza do wyciągnięcia z kamienia, jednak musiał podołać innemu wyzwaniu. W ramach YouTube'owej serii „Stronger Than All” kazano mu trzymać pięciokilogramowy młotek w wyciągniętej przez siebie dłoni. Czy i tam razem zdołał „zaorać”?

Aby odwrócić swoją uwagę od wysiłku, pokusił się nawet o suchy dowcip o dwóch Żydach. Po pewnym czasie był już wyraźnie znudzony trzymaniem młotka i zaczął rozważać użycie go na ludziach, którzy mu go wręczyli, a nawet zaczął śpiewać hit Rammsteina. Draiman ma już pewne doświadczenie w używaniu młotka do brutalnych czynów, czego doświadczył wcześniej pewien telefon...

Jak długo wokalista Disturbed dał radę wysiłkowi? Zobaczcie sami:

Czy jego ostateczny wynik powinien robić na nas wrażenie? Najprościej ocenić to, porównując dokonanie muzyka z innymi. Identycznej próbie poddano dwóch ochroniarzy pracujących dla Disturbed. Jak wypadł wynik Draimana na tle dwóch osiłków, którzy na co dzień żyją z siły swoich mięśni?

Rekordzistą serii wciąż pozostaje jednak Mark Tremonti z Alter Bridge i Creed. Warto pamiętać, że David Draiman swego czasu bardzo dbał o swoje mięśnie, zapewniając im regularne treningi. Jeszcze w 2011 roku żalił się z kłopotów, jakie miał z utrzymaniem formy w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Na Starym Kontynencie było według niego o to znacznie trudniej...

"

W Europie ciężko znaleźć odpowiednią siłownię do treningów. W Stanach to zupełnie co innego, nie ma co porównywać. Nawet jeśli mówimy tylko o hotelowej sali ćwiczeń. Jeśli mają w ofercie porządny sprzęt cardio, wygodną ławkę i rozsądną liczbę ciężarów i hantli, można przynajmniej wykonać większość potrzebnych ćwiczeń. Ale jest to spore wyzwanie, nie ma wątpliwości. "

Poniżej możecie zobaczyć jak David Draiman przygotowywał się do koncertu na festiwalu Ozzfest w 2003 roku, zapewniając sobie solidny wysiłek.

Jak oceniacie możliwości lidera Disturbed?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Disturbed David Draiman