27.05.2016 17:33

Jak stworzyć deskorolkę z gitary?

Pomysł jest dosyć dziwny, ale mimo wszystko jest to wykonalne. Zobaczcie, jak pewni melomani postanowili pomajsterkować przy instrumencie. 

Jak stworzyć deskorolkę z gitary?
foto: kadr z wideo

Często pisaliśmy o tym, jak z niczego można stworzyć wszelkie instrumenty muzyczne. Deskorolka czy śmieci są materiałem, z którego można spokojnie skonstruować gitarę. Ale ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić odwrotnie - z gitary stworzyć przedmiot, który nie ma nic wspólnego z muzyką. 

Pasję do gitary oraz deski można połączyć w jedno. Otóż pewni panowie postanowili nieco popsuty instrument przemienić w deskorolkę. Niektórzy uważają swoją gitarę za prawdziwe bóstwo i pilnują, by instrument był w nienaruszonym stanie. 

Jednak bohaterowie poniższego nagrania postanowili inaczej - otóż przymocowali do gitary kółka i w ten oto prosty sposób powstała nietypowa deskorolka. Jak się potem okazało na takiej desce można sobie trochę poswawolić, choć było wiadomo, że prędzej czy później gitara nie wytrzyma takiego obciążenia:

Kolejni deskorolkarze próbowali jeździć na gitarze w skateparku jak na normalnej desce i część sztuczek można było na niej wykonać. Żywot takiej gitary był oczywiście dosyć krótki, ale jak widać panowie mieli niezły ubaw jeżdżąc na takim dziwacznym sprzęcie. W konsekwencji postanowiono niczym Jimi Hendrix złożyć gitarę w ofierze i ją roztrzaskać.

YouTuberzy niejednokrotnie udowadniali, że deskorolkę można stworzyć dosłownie ze wszystkiego. Przekonajcie się, czy kij krykietowy jest dobrym budulcem na deskę:

Teraz już nikt Wam nie powie, że któraś gitara z Waszej kolekcji jest zbędna. Zawsze można z niej zrobić deskorolkę i trochę poszaleć na asfalcie. To się nazywa ekologiczny handmade!

Jak oceniacie pomysł stworzenia deskorolki z gitary?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele