26.10.2015 11:25

Jak zginęła gitara Slipknota?

Dla każdego muzyka kradzież jego instrumentu jest prawdziwą tragedią, dlatego Jim Root prosi o pomoc w znalezieniu zguby. W jakich okolicznościach przepadła gitara? 

Jak zginęła gitara Slipknota?
foto: Photoshot / REPORTER / East News

Gitarzysta Slipknota musiał być niemile zaskoczony, gdy schodząc ze sceny zauważył zniknięcie instrumentu. Gitarę ukradziono z sali prób w czasie, gdy kapela była na scenie Memorial Coliseum w Portland.

Artysta krótko, ale dosadnie skomentował to zajście:

"

Pieprzeni złodzieje. Nie ma nic gorszego.  "

Zguba to srebrna gitara Fender wykonana na zamówienie specjalnie dla gitarzysty:

Dziewczyna muzyka, frontmanka zespoły Lacuna Coil - Cristina Scabbia, udostępniła zdjęcie instrumentu i poprosiła wszystkich o pomoc:

"

Obserwujcie miasto oraz internet i pomóżcie nam znaleźć gitarę Jima i tego, kto to zrobił, albo po prostu oddajcie ją! Jeśli jesteś prawdziwym fanem, rozumiem, że chcesz posiadać coś, co należy do twojego idola... Ale to jest zły sposób, bo pozbawiasz innej osoby czegoś, co może być pamiątką i czymś więcej niż tylko przedmiotem! "

Fani wspierają muzyka i trzymają kciuki, za szybkie odnalezienie instrumentu. Wokalistka nie żywi urazy do złodzieja, zależy bowiem jej, by uświadomić przestępcę, że swoje błędy można naprawić w bardzo prosty sposób:

"

Jeśli ktoś, kto czyta tę wiadomość ma gitarę, proszę zwróćcie ją albo wyślijcie mi prywatną wiadomość! Każdy z nas może zrobić coś głupiego i oddanie instrumentu może zwrócić honor. Od zera do bohatera! Pomyśl o tym i bądź mężczyzną. "

Instrument to konik każdego muzyka. Alesandro „Vman” Venturella ze Slipknota potrafi o gitarach basowych rozprawiać bez końca. Dlatego też kradzież cennego instrumentu to bardzo kłopotliwa sytuacja, o czym przekonał się na własnej skórze Jonny Greenwood z Radiohead, który odzyskał swój instrument dopiero po 19 latach. 

Tagi: #Duperele #Slipknot