28.05.2016 14:04

Jak zrobić prawdziwie metalową herbatę?

Myśleliście, że metalowcy piją tylko alkohole? Błąd! Muzycy Hung pokazali, jak zrobić idealną metalową... herbatę.

Jak zrobić prawdziwie metalową herbatę?
foto: kadr z wideo

W redakcji serwisu Antyradio.pl herbata ma status szczególny. Wyjścia do kuchni w celu jej przygotowania to wręcz cały rytuał, a jedna z naszych redaktorek otwarcie przyznaje, że według niej herbata jest rozwiązaniem absolutnie wszystkich problemów. Chodzą też niepotwierdzone słuchy, że nasze redakcyjne napary mają pewne nieprzewidziane skutki uboczne...

Zrzut ekranu 2016-05-28 13.31.21

Okazuje się jednak, że to nie tylko wewnętrzna sprawa naszego kręgu. Potencjał tego szlachetnego trunku dostrzegli również muzycy brytyjskiej formacji metalcore'owej Hung, Barnaby Oakley i Paul Benford. Jak powszechnie wiadomo, w ich ojczyźnie herbaciana tradycja otaczana jest jeszcze większym kultem niż w naszej redakcji, nic więc dziwnego, że sięgnęli po ekstremalne środki, by pokazać całemu światu, jak przygotować prawdziwą angielską herbatę.

"

Filiżanka herbaty na metalowo? Proszę bardzo! Jesteśmy tu z Paulem Benfordem po to, by nauczyć świat jak stworzyć brutalną porcję tego napoju... Z niewielką pomocą muzyki metalowej. Mam już serdecznie dość ludzi, którzy zabijają ten piękny brytyjski trunek. Pomóżcie nam szerzyć świadomość na jego temat i udostępniajcie! "

Muzycy rzeczywiście nie próżnują, bo od razu zwracają się do słuchacza ostrymi słowami: „złap za świętą torebkę herbaty - tyle ci starczy, nie dwie czy trzy, następnie znajdź swój ulubiony kubek i utrzymaj dominację herbaty”. W międzyczasie pozwalają znaleźć ciastko na zagrychę, a gdy woda się zagotuje, nadchodzi kulminacyjny moment złożenia torebeczki w ofierze w świętej wrzącej wodzie. Po zaparzeniu pozbywamy się zwłok w pobliskim koszu na śmieci.

Brzmi brutalnie? Tak zaiste jest - posłuchajcie sami:

Chyba faktycznie jest komu uświadamiać piękno herbacianych ceremonii. Zgodnie z najnowszymi badaniami w ciągu ostatnich 40 lat konsumpcja tego trunku spadła w Wielkiej Brytanii niemal trzykrotnie. Wszystko oczywiście przez to, że zabieganym młodym ludziom brakuje czasu na takie przygotowania. Dołączamy się do zespołu Hung i gorąco Was zachęcamy do kultywowania tej zacnej tradycji. Do kompletu można zrobić metalową zapiekankę albo spaghetti.

Jaki jest Wasz ulubiony rodzaj herbaty?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele