20.12.2018 16:38

Janet Jackson pozwana przez swojego managera. Zażądał 300 tysięcy dolarów odszkodowania

Były manager odpowiedzialny za trasę koncertową Janet Jackson pozwał piosenkarkę. Za to jak rzekomo został potraktowany zażądał 300 tys. odszkodowania.

Janet Jackson
foto: LLUIS GENE/AFP/East News

Konflikty w składach zespołów to codzienność. Długie godziny w trasie, stres i zmęczenie dają o sobie znać i nawet drobna sprzeczka może zakończyć się ogromną awanturą. Jednak poważniejsze spory toczą się chociażby między artystami i szefami wytwórni czy też managerami. Wówczas poza urażoną dumą i przerośniętym ego, w grę wchodzą pieniądze. Często bardzo duże.

Janet Jackson pozwana przez swojego managera

Tak było w przypadku Danny'ego O'Donovana, który odpowiadał za trasę koncertową piosenkarki Janet Jackson w 2016 roku. Janet i Randy Jacksonowie zatrudnili managera do pomocy podczas koncertów w ramach "State of the World Tour". Mężczyzna twierdzi, że wykonał wówczas swoją pracę, a nie dostał za nią odpowiedniego wynagrodzenia. Jak donosi TMZ, O'Donovan miał otrzymać 25 tysięcy dolarów za każdy miesiąc podczas 17 miesięcy trasy. 

Manager pozwał pracodawców i oświadczył, że wypłacono mu pieniądze jedynie przez pierwsze 5 miesięcy pracy. Potem przelewy miały się skończyć. Mężczyzna zażądał od Jacksonów 300 tysięcy dolarów wyrównania obiecanej pensji. Janet i Randy póki co nie komentują sprawy.

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele