07.03.2017 15:07

Japońska maskotka zagrała death metal na perkusji

Teraz już wiadomo jak dzieciaki przekonać do metalu. Przy akompaniamencie utworu z popularnego anime ten nietuzinkowy perkusista zaczął szaleć na bębnach.

Japońska maskotka zagrała death metal na perkusji
foto: kadr z wideo

Japonia to fascynujący kraj - jedni patrzą ze zdziwieniem na dziwactwa obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni, inni zaś są uzależnieni od anime i marzą o podróży do Japonii, żeby przymierzać kimono i zaszyć się w sklepie z mangą.

Jedno jest pewne - Japończycy lubią metal i chętnie grają go wszędzie gdzie tylko można. Programy telewizyjne, przeróbki motywów z filmów czy chociażby BabyMetal, który choć ma wielu przeciwników to jednak spopularyzował nieco mocniejsze brzmienia wśród młodszych słuchaczy. Co więcej Japończycy wprowadzają modę na moshowanie „na karalucha”...

Mamy jednak kolejny dowód na to, że metal w tym kraju jest przemycany dosłownie wszędzie. Podczas jednego z eventów bębniarz przebrany za gigantycznego kreskówkowego bohatera zagrał na perkusji do utworu z anime „Anpanman's March”. Co więcej nie jest to zwykła partia bębnów jak w oryginalnej wersji - tylko blasty z piekła rodem.

Zobaczcie tę komiczną sytuację:

Obejrzyjcie jeszcze jedno nagranie, w którym wesoły kociak (bo chyba to kot) gra na perkusji jak oszalały:

Ciekawe jak osoba w takim przebraniu w ogóle daje radę grać, bo jak wiadomo w tego typy stroju ciężko wykonać jakikolwiek ruch, a co dopiero grać w szybkim tempie na bębnach! Najwidoczniej perkusista jest już wprawiony, bo nie widać, żeby miękki materiał przeszkadzał mu w występie.

Dzieciakom zapewne taki występ przypadł bardzo do gustu. Może gdy już będą nieco starsze to skuszą się na to, żeby sięgnąć po jakieś mocniejsze brzmienia, gdzie właśnie można usłyszeć taką zwariowaną perkusję? Miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie.

Jak oceniacie japońską maskotkę grającą death metal na perkusji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele