02.02.2018 12:16

Jesteś za leniwy na chodzenie na koncerty? Wynajmij Human Ubera, który pójdzie za Ciebie

Technologia nie przestaje nas zadziwiać. Całkiem możliwe, że już niedługo będziemy mogli czuć się jakbyśmy byli na koncercie, gdy tymczasem siedzimy w domu.

Jesteś za leniwy na chodzenie na koncerty? Wynajmij Human Ubera, który pójdzie za Ciebie
foto: AFP/EAST NEWS

Każdy ma czasem taki dzień, gdy nie ma już na nic sił i jedyne o czym marzy to o schowaniu się pod kocykiem. Jednak, gdy masz już kupiony bilet na koncert musisz siebie zmusić do tego, żeby jednak wyjść z domu. Co jednak, gdy jesteś super leniwym okazem?

Możesz skorzystać z najnowszej technologii, którą określono Human Uber. Chodzi o to, że na koncert pójdzie kto inny, a Ty dzięki kamerce będziesz mógł widzieć wszystko to, co dzieje się dookoła tej osoby.

Jak to wygląda? Trochę jak z filmu z przyszłości:

Jeszcze w serialu „Arrested Development” pojawił się podobny motyw z wykorzystaniem kasku. W Azji okazało się, że może to być realne, bowiem Jun Rekimoto wraz Sony zaprezentowali ChameleonMask. „Surogatka” ma na sobie hełm z ekranem, na którym widać twarz użytkownika, jak również słychać jego głos. 

Zobaczcie, jak to dokładnie wygląda:

Niektóre wynalazki potrafią wywołać prawdziwe zakłopotanie. Zapewne w niedalekiej przyszłości będzie to na porządku dziennym. Warto jednak się zastanowić, czy jednak nie lepiej korzystać z życia pełnymi garściami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele