06.07.2018 12:50

Jonathan Davis z Korna ma własną gildię w „World Of Warcraft” i czuje się jak tank

Wokalista Korna jest zapalonym gamerem. Do jego ulubionych gier należy „WoW”. W jaką postać się w nim wciela?

Jonathan Davis z Korna ma własną gildię w „World Of Warcraft” i czuje się jak tank
foto: kadr z wideo

Rock i gry komputerowe to nie są światy od siebie odległe. Komponowanie utworów do gier przez zespoły rockowe to dziś standard – muzykę dostarczyli do nich choćby Sabaton, Apocalyptica i Nocny Kochanek. Nie dziwi zatem, że wielu muzyków jest wielkimi fanami gier komputerowych. Do największych należy Jonathan Davis.

Frontman Korna uwielbia między innymi „Attack On Titan” i „Halo 2”, a z jednego z wywiadów wideo wiemy również, że grywa w „Wiedźmina 3”. Ostatnio opowiedział o swojej miłości do gry MMORPG, „World Of Warcraft”.

Davisa w kwestii „WoW-a” przepytał przy okazji festiwalu Hellfest we Francji DJ i producent Kristian Nairn. Wokalista powiedział mu:

"

Grałem dużo. Mam swoją własną gildię… Miałem gildię o nazwie „Children of the Corn” – była na serwerze Stonemaul. Tak, jestem wojownikiem. Gram Nieumarłym, jestem tankiem. "

Kristian zapytał Jonathana, z którymi postaciami z gry najbardziej się utożsamia. Wybrał tanków, czyli postaci, których zadaniem jest odciąganie wrogów od innych graczy i branie na siebie ciężaru ich uderzenia.

"

Czuję się jak tank. Dostaję często gó*nem, emocjonalnie i psychicznie, na trasie. Choć chciałbym być magiem, bo wtedy mógłbym rzucać zaklęcia i robić inne zarąbiste rzeczy. "

Nairn porozmawiał o „World Of Warcraft” również z Williamem DuVallem z Alice In Chains.

"

Kiedy grasz w te gry, doświadczasz intensywnych emocji, a muzyka je odzwierciedla. "

Podczas pobytu na Hellfest Kristian nie tylko pytał muzyków o „WoW-a”, ale również z nimi jamował na gitarze. W jego filmiku z festiwalu występują nie tylko Davis i DuVall, ale również m.in. Dave Mustaine z Megadeth.

A Wy, jaką postacią z „World Of Warcraft” jesteście?

Z którą klasą postaci z „WoW-a” się utożsamiasz?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Korn Jonathan Davis Gry