14.04.2017 11:43

Katy Perry protestowała przeciwko koncertom Marilyna Mansona

Autorka „I Kissed a Girl” opowiedziała o dorastaniu w pobożnej rodzinie i protestach, w których brała udział w młodości...

Katy Perry protestowała przeciwko koncertom Marilyna Mansona
foto: Jen Lowery / Splash News + Gabriel Grams / REX / Shutterstock / East News

Możemy nie chcieć się do tego publicznie przyznawać, ale z pewnością każdy z nas zna jakieś piosenki Katy Perry. Nie każdy jednak musi sobie zdawać sprawę, że jedna z najpopularniejszych popowych wokalistek ostatniej dekady jest córką pastora i wychowała się w wyjątkowo pobożnej rodzinie. Wiązało się to z tym, że swoją karierę rozpoczynała właśnie w chrześcijańskich chórach.

Jej idolką za młodu była wywodzącą się z podobnych rejonów Amy Grant, nie zaś np. święcąca wówczas triumfy na listach przebojów całego świata Madonna. Mało tego, wokalistka... brała z rodziną udział w protestach zarówno przeciwko koncertom amerykańskiej piosenkarki, jak i Marilyna Mansona. Przed koncertem tego drugiego rozdawała ulotki informujące o tym, jak odnaleźć Boga.

Ostatecznie jednak trafiła z ojcem na występ twórcy „Antichrist Superstar” w rodzinnym Santa Barbara...

"

Ku mojemu zdziwieniu okazał się bardzo ciekawy i dziwny - trafił do mnie. Ale w moim domu obowiązywały wyjścia do kościoła w niedzielne poranki, wieczory, w środę... Nie obchodziło się Halloween, Jezus dawał prezenty w Boże Narodzenie, a w telewizji oglądaliśmy Billa O’Reilly'ego. Tak wyglądało całe moje dzieciństwo. "

Aż trudno uwierzyć... Rodzice Perry do dziś są konserwatystami i jak sama zdradziła, głosowali w ostatnich wyborach prezydenckich na Donalda Trumpa. Wokalistka została również wychowana w niechęci do związków homoseksualnych. Jej zdanie na ten temat odmienił dopiero... koncert Queen, na który trafiła w wieku 15 lat.

"

Nigdy wcześniej nie widziałam tak pomysłowego wyjaśnienia jak żyć. To było moje pierwsze doświadczenie z tym światem i od razu go pokochałam. Poczułam się wolna i akceptowana przez innych. "

Później już najwyraźniej wokalistka nie stroniła od rocka. Zanim Katy Perry osiągnęła międzynarodową sławę, występowała w chórkach u chrześcijańsko-numetalowej kapeli P.O.D. Można ją było wyraźnie zobaczyć w klipie do singla „Goodbye For Now”. Wokalista Sonny Sandoval opowiadał wówczas, że od początku sprawiała wrażenie dziewczyny z dobrego domu.

"

Chciała nam pokazać tatuaż z Jezusem na swoim nadgarstku i chwaliła się, że chyba widziała nas na zjeździe młodzieży wiele lat temu. To było całkiem odlotowe. A potem trafiła do Hollywood i skupiła na swojej karierze. "

Byliście kiedyś na koncercie Marilyna Mansona?

Jakub Gańko
Tagi: #Duperele #Marilyn Manson