17.07.2017 13:56

Kerry King o utworach Slayera, których nienawidzi

Muzycy często powtarzają, że kochają wszystkie swoje dzieci i każdy napisany przez siebie utwór traktują jednakowo. Ale Steve Harris i Kerry King, liderzy Iron Maiden i Slayera, szczerze nienawidzą niektórych swoich dokonań.

Kerry King o utworach Slayera, których nienawidzi
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W rozmowie z „Rolling Stone” Kerry King odniósł się wypowiedzi Harrisa, który krytykuje napisany przez siebie kawałek „Invaders”. To numer otwierający najsłynniejszy album Iron Maiden, „The Number Of The Beast”. Lider Slayera zupełnie nie rozumie opinii starszego kolegi:

"

Ktoś mi powiedział, że Steve Harris go nienawidzi… Kiedy wyszedł „Invaders”, myślałem: „Wow, podoba mi się to”. Zastanawiam się, dlaczego on miałby go nienawidzić. To głupie, nie czaję tego. "

Po dłuższej refleksji King znalazł więcej zrozumienia dla basisty Iron Maiden. Przypomniał sobie, że w dyskografii Slayera również znajdują się numery, których po latach jego lider nie jest w stanie słuchać:

"

Jest kilka kawałków w naszej historii, o których myślę: „Cholera, nienawidzę tej piosenki”. Na przykład nie znoszę „Desire” i „Cleanse The Soul”. "

„Desire” to utwór z „Diabolus In Musica” z 1998, najmniej lubianej przez fanów Slayera płyty grupy, więc ten wybór Kerry'ego jest dość zrozumiały. Drugi kawałek pochodzi jednak z klasycznego albumu thrashmetalowców, „South Of Heaven” z 1988. Muzyk wyjaśnił przyczyny swojej awersji do niego:

"

To jedna z czarnych plam w naszej historii, w mojej księdze. Myślę, że to jest okropne. Nienawidzę otwierającego riffu. To coś, co nazywamy „wesołym riffem”. To prawie jak „la-lala-la-la-la”. Nie potrafię sobie wyobrazić siebie grającego to, ale podoba mi się ten fragment, kiedy robi się ciężej. Gdybyśmy kiedyś zrobili medley, wsadziłbym do niego ten fragment. "

Artysta ma sporo dystansu do własnej twórczości i potrafi być krytyczny wobec swoich dokonań. Drugi album Slayera, „Hell Awaits” nazwał zrzyną z Mercyful Fate. Zdarza mu się jednak czasem hejtować także muzykę innych gwiazd metalu. Od łysego gitarzysty oberwało się m.in. zespołom Ghost i Limp Bizkit.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Slayer