02.11.2017 14:45

Kibice Celtiku Glasgow śpiewają „Just Can’t Get Enough” Depeche Mode

Dyskotekowy przebój Depeszów staje się hitem na piłkarskich stadionach. Kibice Celtiku odśpiewali jego własną wersję podczas meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Kibice Celtiku Glasgow śpiewają „Just Can’t Get Enough” Depeche Mode
foto: Matt Roberts / Rex Features/EAST NEWS, Invision/Owen Sweeney/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

W historii muzyki popularnej nie brak ponadczasowych utworów, które brzmią jak stworzone do chóralnego śpiewania. Wykonawcy, którzy się w takowych specjalizowali, zaliczani byli nawet do tak zwanego rocka stadionowego. Nic dziwnego, że wiele kultowych rockowych i popowych szlagierów rozbrzmiewa na całym świecie na stadionach nie tylko przy okazji koncertów, ale i meczów piłki nożnej.

„We Are The Champions” i „We Will Rock You” Queen, „Go West” Pet Shop Boys czy od niedawna „Seven Nation Army” The White Stripes to już piłkarska klasyka. Swoje własne lokalne stadionowe przeboje mają również poszczególne drużyny piłkarskie. I tak, kibice Lecha Poznań śpiewają na melodię „Yellow Submarine” The Beatles „W górę serca, niech zwycięża Lech”, a sympatycy stołecznej Legii intonują „Sen o Warszawie” Czesława Niemena.

Natomiast kibice Celtic FC z Glasgow, najlepszej drużyny piłkarskiej Szkocji, na meczach swoich ulubieńców nieodmiennie śpiewają „Just Can’t Get Enough” Depeche Mode, największy przebój z debiutanckiego albumu grupy z Basildon z 1981 roku, „Speak And Spell”. Oczywiście zmieniają delikatnie tekst, wplatając nawiązania do Celtiku – istnieją różne warianty kibicowskich tekstów, więc pewnie na meczach „The Bhoys” każdy śpiewa po swojemu. Sympatycy szkockiej ekipy nucą nawet charakterystyczny klawiszowy motyw utworu Depeche Mode.

„Just Can’t Get Enough” można było usłyszeć między innymi 31 października 2017 podczas meczu domowego Celtiku z Bayernem Monachium w ramach Ligi Mistrzów (1:2). Posłuchajcie:

Depeszowy hit w wykonaniu kibiców „Celtów” najlepiej wypada oczywiście podczas meczów derbowych z Glasgow Rangers, kiedy śpiewa cały stadion Hampden Park:

A czy kibice Waszej ulubionej drużyny też mają swój własny przebój? Jeśli jednak sport kompletnie Was nie interesuje, za to przyjemnie słucha Wam się Depeche Mode, to przypominamy, że Brytyjczycy wystąpią 7 lutego 2018 w Krakowie, 9 lutego 2018 w Łodzi oraz 11 lutego 2018 w Gdańsku. Zespół promuje obecnie album studyjny „Spirit”. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Depeche Mode