24.10.2017 14:30

Kirk Hammett prezentuje metalową kawę Ghoul Screamer

W aromacie kawowej mieszanki, powstałej z ziaren zebranych w Salwadorze, wyczuć można morele, pralinki, burbona i korzenie.

Kirk Hammett prezentuje metalową kawę Ghoul Screamer
foto: kadr z wideo, www.darkmattercoffee.com

Metalowcy kochają kawę – to oczywiste. Nie bez powodu bardzo mocną kawę nazywa się szatanem…

Ale żarty na bok. Rzeczywiście, do miłości do „małej czarnej” przyznają się gwiazdy ciężkiego grania, między innymi muzycy Megadeth i Anthrax. Charlie Benante z tego drugiego zespołu jest tak zagorzałym kawoszem, że stworzył własną mieszankę. Również Judas Priest doczekał się własnej marki, z okładką kultowej płyty „British Steel”.

Za judasową kawą stoi palarnia z Chicago, Dark Matter Coffee. Jej właściciele najwyraźniej są miłośnikami metalu, bo ich kolejna smakowa propozycja także może zainteresować fanów tej muzyki. Dark Matter stworzyła mieszankę kawy we współpracy z firmą Kirka Hammetta z Metalliki, KHDK Electronics, która na co dzień produkuje efekty gitarowe.

Mieszanka pod nazwą „Ghoul Screamer” będzie dostępna w USA w edycji limitowanej, w cenie 18 dolarów za 12-uncjowe opakowanie (ok. 340 g). Ziarna, z których powstaje, zbierane są w Salwadorze w Ameryce Środkowej. Producenci zapowiadają, że w aromacie kawy będzie można wyczuć nuty moreli, pralinek, burbona i korzeni.

ghoul screamer

Zobacz także: Zielona kawa - napój dla aktywnych i dbających o linię?

Jak przystało na metalową kawę, marketingowcy Dark Matter Coffee stworzyli całą historię jej powstania, która równie dobrze mogłaby być kanwą jakiegoś koncept albumu:

"

Ghoul Screamer został stworzony w bezdennych kopalniach Az'g'orath, by chronić ludzkość przed siłami zła wrzaskiem Ghoula (od „ghoul”, po sumeryjsku „chory dźwięk”). Pamiętajcie o proroctwie: tylko wojownicy z uświęconym poziomem kofeiny we krwi mogą posiąść moc Ghoul Screamera, w pełni sfermentowanego naparu. Ci, którzy nie okażą się godni, zostaną pożarci przez jego potęgę. "

W promocyjnym filmiku napój smakuje sam Kirk Hammett. Sprawdźcie, czy mu smakowało:

Ciekawe, czy w Polsce gitarzysta również będzie spożywać wyłącznie kawę. Metallica zagra w Krakowie 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele Kirk Hammett