09.01.2018 15:59

Kobieta, której festiwalowicz dotknął nagich piersi pokaże znowu biust w słusznej sprawie

Dziewczyna organizuje marsz, by w ten sposób pokazać solidarność z osobami, które są ofiarami nadużyć seksualnych i sprzeciwić się maskulinizmowi.

Kobieta, której festiwalowicz dotknął nagich piersi pokaże znowu biust w słusznej sprawie
foto: kadr z wideo

O tej sprawie zrobiło się naprawdę głośno - w Sylwester podczas festiwalu Rhythm and Vines Festival w Nowej Zelandii jeden z uczestników dotknął nagich piersi kobiety. Dziewczyna jednak nie odpuściła i wraz ze swoją koleżanką Kiri-Ann Hatfield pobiła faceta. Nagranie z tego zajścia stało się niezwykle popularne. Niektórzy poparli dziewczynę, inni natomiast skrytykowali za agresywne zachowanie.

Kobietą okazała się być 20-letnia Madeline Anello-Kitzmiller z Portland w stanie Oregon w USA, która skomentowała potem incydent. Dziewczyna wyznała, że jest gotowa, by znowu pojawić się toples, że nie krępuje się swojego ciała i skoro mężczyźni mogą chodzić nago, to dlaczego ona nie może tego robić?

Teraz postanowiła pójść o krok dalej - Madeline wpadła na pomysł, żeby zorganizować marsz w Auckland i znowu pokazać co ma pod bluzką:

"

28 stycznia 2018 będziemy maszerować razem w Auckland w solidarności z każdą osobą, która stała się ofiarą molestowania seksualnego, ofiarą, którą niesłusznie oskarżono. Na marszu może pojawić się każdy, kto chce powiedzieć, że to jego ciało i tak wyglądają jego prawa. "

Na dzień 9 stycznia 2018 roku 132 osoby chcą wziąć udział w wydarzeniu, natomiast 324 jest zainteresowanych.

W związku z wypłynięciem sprawy molestowania aktorek przez Harveya Weinsteina, który przez 30 lat wykorzystywał swoje aktorki, kolejne kobiety przyznały się, że miały podobne doświadczenia. Również w muzyce doszło do bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Jeordie White z Marilyn Manson czy Ethan Kath z Crystal Castles zostali oskarżeni o gwałt przez byłe partnerki. Natomiast wokalista Suicide Silence został oskarżony o molestowanie nieletniej.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele