17.10.2017 16:24

Kogo supportowali słynni rockowi wykonawcy?

Nawet najwięksi zaczynali od kiedyś od zera, czyli od otwierania koncertów innych zespołów. Sprawdźcie, kogo supportowały w przeszłości dzisiejsze gwiazdy.

Kogo supportowali słynni rockowi wykonawcy?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Każdy debiutant musi przejść długą drogę na szczyt. O ile nie mamy do czynienia z supergrupą, złożoną z uznanych już artystów, początki kariery wykonawców muzycznych są z reguły bardzo skromne.

Idealiści wierzą, że dobra muzyka prędzej czy później przebije się do szerokiej publiczności i zostanie powszechnie doceniona, ale czasem warto sobie w tej kwestii pomóc. Jednym z najlepszych sposobów na wybicie się w świecie muzyki jest trafienie „pod skrzydła” popularnych już wykonawców.

Stąd bierze się instytucja supportu, czyli zespołu otwierającego koncerty gwiazd muzyki. To układ wzajemnych korzyści. Znany artysta woli występować już dla „rozgrzanych” słuchaczy, zaś debiutanci dzięki supportom mają niepowtarzalną możliwość już na starcie grać dla wielkiej publiczności, co jest bezcennym sposobem zdobycia doświadczenia. Albo fanów, którzy w innym wypadku mogliby na ten młody zespół nigdy nie trafić.

Drogę od supportu do headlinera przeszedł każdy popularny dziś wykonawca. Dotyczy to oczywiście także największych gwiazd rocka. Sprawdźcie, jakich zespołów koncerty zdarzyło się otwierać muzykom, którzy dziś samodzielnie wyprzedają największe areny.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Galeria