12.07.2016 15:09

Konie uprawiają headbanging do utworu Pantery

Zastanawialiście się kiedyś jak konie reagują na metal? Mamy dla Was dowód, że na Panterę - bardzo pozytywnie...

Konie uprawiają headbanging do utworu Pantery
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Koń jaki jest, każdy widzi. Jaki jest krążek „Vulgar Display of Power”, też raczej nikogo uświadamiać nie trzeba. Drugi album Pantery wydany dla dużej wytwórni to jedno z najważniejszych metalowych wydawnictw pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych. Kontynuując thrashowe inspiracje z „Cowboys from Hell”, był jednym z kamieni węgielnych groove metalu.

No dobra, ale co ma to wszystko wspólnego z koniem? My też tego do końca nie wiemy. Bardziej spodziewalibyśmy się, że jakaś grupa metalowców będzie puszczała płyty Pantery w zoo przy... no właśnie, panterach. Wyszło jednak na to, że to wcale nie zwierzęta, od których teksańska grupa zapożyczyła swój szyld, są największymi fanami groove metalu...

Jak przekonuje poniższe nagranie, do najbardziej oddanych zwolenników tego rytmicznego gatunku są przedstawiciele rodziny koniowatych. Wystarczy spojrzeć jak wczuwają się w brzmienie „I'm Broken” z płyty „Far Beyond Driven”, uprawiając najprawdziwszy w świecie headbanging.

Nagranie zostało trafnie nazwane „Vulgar Display Of Horsepower”. Po takim popisie końskiej mocy nie mam wątpliwości, że te sympatyczne stworzenia czują i rozumieją ostrzejsze brzmienia. Teraz tylko czekamy, aż ktoś nagra wideo, w którym będzie słuchał Pantery i uprawiał headbanging w trakcie jazdy konno.

Najbardziej metalowe konie świata zobaczycie poniżej:

Nie zapominajcie jednak, że konie to wcale nie wszystko. Podobną miłość do metalu udowadniały nam już także koty, szczególnie te czczące szatana i cytujące blackmetalową klasykę. Mamy też zakochane w mocniejszych brzmieniach mopsy oraz kozy w wyjątkowych coverach.

Chcielibyście mieć takiego konia-metalowca?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Pantera