16.02.2017 12:48

Którzy muzycy najwięcej podróżują?

Życie gwiazd muzyki to nieustająca tułaczka po świecie. Kto jednak spędza najwięcej czasu w samolotach i samochodach?

Którzy muzycy najwięcej podróżują?
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Zapewne nieraz zastanawialiście się ile podróżują gwiazdy światowego kalibru, w końcu ilość występów w ramach tras koncertowych robi spore wrażenie. Portal TravelBird postanowił wziąć pod lupę 36 słynnych artystów różnych gatunków muzycznych i reprezentujących różne pokolenia, żeby podliczyć kto tak naprawdę spędza większość swojego czasu w drodze.

W celu stworzenia wierzytelnego rankingu wzięto pod lupę podróże związane z całą karierą muzyczną danego artysty, wszystkie koncerty, zarówno te na dużych stadionach, jak również w ramach festiwali. Przemierzone kilometry przełożono na ilość okrążeń wokół ziemi czy podróży na księżyc.

Co ciekawe na samym szczycie rankingu nie znalazły się gwiazdy, które zaczęły swoją karierę najwcześniej, tylko znani DJ'e jak Tiesto czy Paul van Dyk. Na trzecim miejscu uplasował się Bob Dylan, który od 1959 roku jest aktywny muzycznie i przemierzył w sumie 1 389 374 mil. W pierwszej 10 znalazły się również takie kapele, jak Metallica, Aerosmith, Muse, Rolling Stones czy U2.

Zobaczcie, jak prezentuje się cały ranking, który można znaleźć na stronie travelbird.nl:

foto: travelbird.nl

Jak widać jeśli chodzi o rockowych twórców na dalszych pozycjach pojawili się m.in. David Bowie, Pink Floyd, Rammstein czy Led Zeppelin.

W tym kontekście warto zwrócić również uwagę na ranking magazynu „Forbes”, który opublikował prestiżową listę najlepiej zarabiających wykonawców w 2016. Na tej liście znaleźli się m.in. AC/DC, Foo Figthers czy The Rolling Stones. Jednak ciężko jest pobić rekord zespołu U2, którego trasa „360° Tour” zarobiła prawie 740 milionów dolarów.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele