26.01.2016 12:30

Kup gilotynę Alice Coopera

Wszelkie gadżety od muzyków zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Ciekawe, jaki fan skusiłby się na taką pamiątkę...

Kup gilotynę Alice Coopera
foto: ha.com, Mistrz grafiki

Były perkusista muzyka, Neil Smith postanowił zrobić remanent na strychu i to, co tam znalazł napawa grozą. Wiadomo, że show Alice Coopera zawsze obfitowało w krew, dziwne postacie rodem z horroru i wszystko to, co upiorne i ohydne.

Smith ma w swojej kolekcji sporo pamiątek, które pozostały mu po współpracy z muzykiem i jak się okazało, są to nietuzinkowe przedmioty pamiętające jeszcze lata 70. XX wieku.

Od lutego 2016 roku ruszy jego aukcja, na której można zakupić... gilotynę, która była używana podczas „Billion Dollar Babies Tour” w 1973 roku. Przedmiot został zaprojektowany przez Jamesa „Amazing Randego” i był wykorzystywany podczas każdego wieczoru w czasie trasy koncertowej. Drewniana gilotyna z metalowym ostrzem ma nawet koszyk, do którego wpada ścięta głowa. Praktyczne, prawda?

Ciekawe, czy przedmiot nadal jest sprawny, a ostrze po tylu latach nie jest tępe. Swego czasu w latach 70. maszyna robiła niezłe wrażenie.

Zobaczcie, jak bardzo sprawny był to wówczas sprzęt:

Na aukcję trafiły również inne pamiątki z tej trasy koncertowej. Do nabycia będzie jedwabna koszula Coopera, jak również szereg rzeczy Smitha, jak chociażby perkusja z „Billion Dollar Babies Tour”, plakaty, pamiątki z trasy, pałki perkusyjne oraz kolorowe ubrania sprzed kilku dekad.

Zobaczcie, jak prezentują się te przedmioty:

Neil Smith w latach 1967-1974 grał wraz z kapelą Coopera i pojawił się na takich krążkach, jak „Killer”, „School's Out” czy „Love It To Death” i dołączył do Rock and Roll Hall Of Fame.

Nie jest on jedynym twórcą, który po latach postanowił zrobić remanent w swoich starociach. Również techniczny Gary'ego Moore'a postanowił wystawić na aukcję jego sprzęt muzyczny. Pod młotek trafił również stół Iana Curtisa czy dom Bruce'a Springsteena. Wszystko jest kwestią tylko pieniędzy.

Chcielibyście mieć w posiadaniu gilotynę Alice Coopera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Alice Cooper