28.07.2015 09:36

Kurtka Ringo Starra z filmu „Help!” poszła pod młotek

Licytacja przeprowadzona przez dom aukcyjny RR Auctions odbyła się 24 lipca 2015 roku. Za czarną kurtkę, w której na ekranie pojawił się Ringo Starr, zapłacono imponującą kwotę. Zwycięzca aukcji dał za nią... no właśnie, ile?

Kurtka Ringo Starra z filmu „Help!” poszła pod młotek
foto: Screen Prod / Photononstop/ East News

Według informacji przekazanych przez organizatora szczęśliwym nabywcą kurtki Ringo Starra jest „topowy rock'n'rollowy kolekcjoner z Rhode Island”. Wełniane okrycie trafiło w jego ręce za kwotę, bagatela, 46,5 tysiąca dolarów!

Unikatowa kurtka jest zapinana na sześć guzików. Ma także specjalny emblemat z napisem „Ringo” wszyty po wewnętrznej stronie. Zobaczcie ją w całej okazałości!

Podczas tej samej aukcji można było wylicytować też między innymi podpisaną okładkę płyty Jimmiego Hendrixa, fotografię Janis Joplin z autografem i podpisany przez Jima Morrisona kontrakt. Wszystkie pamiątki trafiły do nowych właścicieli.

Okładka została sprzedana za 31 tysięcy dolarów, za zdjęcie nowy nabywca zapłacił 19 tysięcy dolarów, z kolei kontrakt to wydatek równy 12 tysiącom dolarów.  

Wyjątkowe rzeczy, które zostały po zespole The Beatles pojawiają się na wielu różnych aukcjach. Na przykład w 2014 roku, na Bloomsbury Auctions, można było kupić 6 zdjęć The Beatles z 8 sierpnia 1969 roku. Dom aukcyjny wycenił kolekcję aż na 50 - 70 tysięcy funtów.

W tym samym roku w Bostonie, za 28 tysięcy dolarów sprzedano list, jaki w sprawie Yoko Ono napisał do gospodarza programu nowojorskiej telewizji John Lennon. Muzyk przekonywał w nim Joe Franklina, aby przesłuchał jej najnowszą płytę.

Skusilibyście się na tego typu pamiątkę, gdybyście mieli odpowiednią ilość pieniędzy?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Duperele Ringo Starr The Beatles