02.06.2017 10:09

Lady Gaga w groteskowo-metalowej wersji

Kiecki z lumpeksu, makijaż w stylu Jokera i muzyczny talent Jareda Dinesa. Poznajcie twórczość Lady Gagi w wersji, której jeszcze nie słyszeliście.

Lady Gaga w groteskowo-metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Stefani Germanotta, szerzej znana jako Lady Gaga, dała się już poznać jako wielka fanka gitarowego grania. Wokalistka udowodniła, że jest wielbicielką Iron Maiden, z kolei jej miłośnikami są Rob Halford z Judas Priest, Scott Ian, a także Metallica. W ostatnim z przypadków doszło nawet do połączenia sił na scenie podczas rozdania nagród Grammy.

Nie uszło tu uwadze Jareda Dinesa. YouTuber przedstawił swoją wizję tego, co by było, gdyby Gaga grała metalcore. Wizualnie wygląda to jak hybryda Marilyna Mansona i Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera. Muzycznie to już ciężkie riffy i growlowanie. Jak widać (i słychać) wystarczy dodać ostre brzmienie gitary i nieco pozdzierać sobie gardło, żeby podrasować twórczość ekscentrycznej popowej wokalistki

Posłuchajcie jak brzmi Lady Gaga w metalowej wersji:

YouTuber przedstawił w przeszłości już wizję tego jak brzmiałby Green Day czy Blink-182 w metalowej wersji. Jared Dines pokazał także rockowo-metalowy cover Adele i zaprezentował klasyczne rockowe numery Led Zeppelin czy Lynyrd Skynyrd z metalową perkusją. W podobny sposób potraktował Guns N' Roses, a także AC/DC.

Konikiem Dinesa jest djent i to ten zagrany na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffów wykonanych właśnie w ten sposób. Czekamy na to co jeszcze pokaże słynny metalowy YouTuber.

Jak Ci się podoba Lady Gaga w metalowej wersji?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Jared Dines