28.08.2015 08:11

Lamb Of God gra chrześcijański metal?

Pozory często mylą, o czym przekonały się osoby tworzące opisy programów telewizyjnych. Wydawać by się mogło, że nazwa zobowiązuje, ale Lamb Of God, być może ku zdziwieniu piszących synopsis telewizyjnego show, nie jest wcale zespołem chrześcijańskim.

Lamb Of God gra chrześcijański metal?
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Usiąść wygodnie w fotelu przed teleodbiornikiem o wieczorowej porze, otworzyć piwo i przygotować słone przekąski. Mała rzecz, a cieszy. Jednak, gdy widzi się na ekranie takie „kwiatki”, to można aż zakrztusić się napojem, a jedzenie może stanąć w gardle. Mamy nadzieję, że nie było tak w przypadku Chrisa Adlera, który opublikował w sieci to zdjęcie:

1

Grupa zagrała w znanym telewizyjnym talkshow prowadzonym przez Jimmy'ego Kimmela i wyświetlanym w ramówce stacji ABC. Gośćmi programu byli jeszcze Pierce Brosnan oraz Alycia Debnam-Carey. W opisie odcinka zespół, w którym Adler jest perkusistą, został nazwany „chrześcijańską grupą metalową”. Kapela wystąpiła u Kimmela promując swoje ostatnie wydawnictwo, czyli płytę „VII: Sturm und Drang”, z której pochodzi m.in. utwór „512”. Cały album, jak i zresztą poprzednie, nie mają jednak wiele wspólnego z muzyką wielbiącą Pana.

Zobaczcie jak wyglądał Lamb Of God u Kimmela na zdjęciach:

A także na filmach:

Nim kapela na swoją nazwę wybrała Lamb Of God, występowała jako Burn The Priest. Jak tłumaczy wokalista, Randy Blythe, zmiana była konieczna:

"

Wybraliśmy inną nazwę, bo nie chcieliśmy, żeby brano nas za satanistyczną kapelę, nie śpiewamy o diable czy czymś podobnym. Nie czuliśmy, aby oddawała ona to, o co nam chodzi. "

Stara nazwa kapeli doprowadziła do tego, że zabroniono występować muzykom w kalifornijskiej hali Forum, która należy do Kościoła Faithful Central Bible. Randy Blythe nie odmówił członkom społeczności prawa do zakazania koncertu, jednak jednocześnie uznał ich za osoby o ograniczonych horyzontach.

Na koniec pozostaje nam zadać to samo pytanie, które kieruje do Was Chris Adler:

2

Jak Wam się podoba ten chrześcijański metal, który gra Lamb Of God? :)

Robert Skowroński
Tagi: #Duperele #Lamb of God