01.06.2017 12:27

Lars Ulrich: Dzieciaki w szkole śmiały się z mojej twarzy

Gwiazdy rocka i metalu są często bardzo wrażliwymi osobami. Pod tę diagnozę podpada również perkusista Metalliki.

Lars Ulrich: Dzieciaki w szkole śmiały się z mojej twarzy
foto: FaceToFace/REPORTER/East News

Kompleks niższości? Nie wytykając nikomu wzrostu, ale każdego dnia mierzy się z nim Lars Ulrich. Muzyk oczywiście nie powinien mieć problemów z pewnością siebie - gra w jednym z największych zespołów świata, ma miliony na koncie, a jego żona to supermodelka. Jest jednak inaczej i mały, biedny Lars stając przed lustrem wraca do demonów przeszłości.

Pewnie wiele osób ma traumatyczne przeżycia ze szkoły średniej lub nawet z wcześniejszych etapów edukacji. Grupy trzymające władzę na szkolnych korytarzach potrafiły być bezwzględne w strojeniu sobie żartów z niektórych kolegów i koleżanek. Z taką okrutnością spotkał się również Lars Ulrich. Perkusista został zapytany o to czy jest jakaś część jego ciała, której się wstydzi. Oto co odpowiedział:

"

Wciąż mam psychiczne blizny z czasów liceum, gdzie dzieciaki śmiały się z mojej owalnej twarzy. To rzecz, która wciąż do mnie powraca. Kiedy patrzę na siebie w lustrze, to widzę okrągłą twarz i potrójny podbródek. Myślicie, że dlaczego cały czas noszą czapkę z daszkiem? "

Jak doskonale wiadomo Lars Ulrich wciąż jest obiektem kpin - jego gra na perkusji wielu osobom wydaje się, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. Ma on jednak miliony oddanych fanów, dla których jego styl stanowi inspirację. Ba, Lars Ulrich ma nawet obrońców wśród takich osób jak Joey Jordison czy Mike Portnoy.

Ulrich ma ostatnio kolejny powód do dumy. Płyta „Hardwired... To Self-Destruct” pokryła się platyną.

Krążek w samych tylko Stanach Zjednoczonych znalazł już milion nabywców. Metallice to osiągnięcie zajęło 26 tygodni. Co prawda „Death Magnetic” dokonał tego samego w zaledwie sześć tygodni, ale było to w 2008 roku, a przez ten czas rynek nieco się zmienił. Prawdopodobnie to zasługa m.in. tego, że Metallica dołączała krążek do każdego biletu zakupionego na koncert zespołu.

Metallica w Polsce 2018

Kapela zawita również do Polski. Thrashmetalowych gigantów będziemy mogli zobaczyć 28 kwietnia 2018 roku na Tauron Arenie w Krakowie

Co Cię najbardziej bawi w Larsie Ulrichu?

Robert Skowronski
Tagi: Metallica Duperele Lars Ulrich